ارديبهشت ۱۳۸۶ ‪۱۱۰۰تشكل تعاون روستايي و كشاورزي زيرپوشش طرح توانمندسازي و بازمهندسي قرار گرفت

تهران ، ايرنا ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي.

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي ايران گفت: يكهزارو ‪۱۰۰تشكل تعاون روستايي و كشاورزي سال گذشته زيرپوشش طرح "توانمندسازي و بازمهندسي تشكل هاي تعاون روستايي و كشاورزي " قرار گرفت.

"محمدعلي شم آبادي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طرح توانمندسازي و بازمهندسي تشكلهاي تعاون روستايي و كشاورزي در سال ‪۸۴طراحي و اجراي اين طرح از سال گذشته آغاز شده است.

به گفته وي،با اجراي اين طرح قرار است مجمع تمام تشكلهاي تعاون روستايي و كشاورزي براساس اساسنامه آنها و طبق قانون مشخص ، برگزار و هيات مديره تشكلها شناسايي و تعيين شود.

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي ايران با بيان آنكه اجراي اين طرح سال گذشته در سطح يكهزار و ‪۲۵۰تشكل تعاون روستايي و كشاورزي آغاز شد، اظهار داشت: با اجراي اين طرح، وضعيت يكهزار و ‪۱۰۰تشكل تعاون روستايي و كشاورزي مشخص و تركيب جديد اعضاي هيات مديره اين تشكلها تعيين شد.

شم آبادي افزود:با اجراي طرح توانمندسازي و بازمهندسي تشكلهاي تعاون روستايي و كشاورزي در سال گذشته و انتخاب تركيب جديد هيات مديره هاي يكهزار و ‪۱۰۰تشكل تعاون روستايي و كشاورزي، ميانگين سني اعضاي هيات مديره‌ها با ‪۲۳سال كاهش از ‪۶۵سال به ‪۴۲سال رسيد.

وي يادآور شد: امسال نيز طرح توانمندسازي و بازمهندسي تشكلهاي تعاون روستايي و كشاورزي با برگزاري مجمع حدود يكهزار و ‪۲۵۰تشكل برگزارو تركيب هيات مديره‌هاي جديد با مراجعه مستقيم به آراي صاحبان سهام شناسايي خواهد شد.

شم آبادي يكي ديگر از ويژگيهاي انتخاب اعضاي هيات مديره تشكلهاي تعاون روستايي و كشاورزي توسط صاحبان سهام را ارتقاي سطح تحصيلي اين‌اعضا دانست و گفت: پيشتر، ‪۹۰درصد اعضاي هيات مديره يكهزار و ‪۱۰۰تشكل تعاون روستايي و كشاورزي كه‌سال گذشته زير پوشش طرح قرار گرفتند،داراي تحصيلات زير ديپلم بودند، اما هم اكنون ‪۶۰درصد اعضا از تحصيلات ديپلم و بالاتر برخوردار هستند.

وي در ادامه يكي از شروط انتخاب مدير عامل تشكلهاي تعاون روستايي و كشاورزي را براساس اين طرح، برخورداري از تحصيلات كارشناسي و بالاتر خواند و افزود: ميانگين سني مديران عامل نيز در انتخابات سال گذشته با ‪۲۰سال كاهش از ‪۵۷سال به ‪۳۷سال رسيد.

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي در پايان از اجراي طرح بازمهندسي تشكلهاي دامداري و طيور خبر داد و اظهار داشت:اجراي اين طرح در سطح تشكل مرغداران تخمگذار، مرغداران گوشتي و اتحاديه دامداران از سال گذشته است.

هم اكنون حدود شش هزار و ‪۵۰۰شركت تعاوني و اتحاديه تعاون روستايي و كشاورزي و توليدي در سراسر كشور فعال هستند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1386/02/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal