كاهش19 درصدي ميزان تخلفات در عرصه هاي طبيعي

رييس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور گفت: ميزان تشكيل پرونده به دليل اقدامات پيشگيرانه از سال 85 تاكنون 19 درصد كاهش يافته است.

به گزارش خبرنگار موج، دكتر فرود شريفي رييس سازمان جنگلها مراتع و آبخيزداري كشور با اعلام اين مطلب افزود: اجراي تبصره 2 ماده 33 كه به تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام رسيد، اقدام موثري در جهت كاهش تخريب عرصه هاي طبيعي بوده كه با پيگيري هاي انجام شده يك هزار پرونده مرتبط رسيدگي و پنج هزار پرونده جديد تشكيل شد.وي گفت: قريب به يك ميليون هكتار از بهترين اراضي طبيعي در كميسيون ماده واحده در دست بررسي است كه اميدواريم هرچه سريع تر موضوع مرتفع شود.

شريفي بحث مسكن، صنايع و امنيت غذايي را مرتبط با منابع طبيعي دانست و افزود: حفظ كاربري اراضي و جلوگيري از تخريب جنگل و عرصه هاي طبيعي دو بحث مهم است كه بر عهده وزارت جهاد كشاورزي گذاشته شده است.وي به اجراي 100 حكم قلع و قمع اراضي تصرف شده توسط متجاوزين اشاره كرد و گفت: تاكنون 40 هكتار زمين به بيت المال بازگشته و براي 112 هزار پرونده حكم صادر شده است. اين امر نشان دهنده عزم جدي مسئولين براي حفاظت از عرصه هاي طبيعي است.

رييس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور اصلاح قوانين را عاملي مهم در بهبود وضعيت منابع طبيعي دانست و گفت: لايحه پيشگيري از زمين خواري و دخل و تصرف در عرصه هاي طبيعي در دست بررسي است.

وي استفاده از محصولات زمين را حق سرمايه گذاران دانست و افزود: نبايد زمين به اشخاص واگذار شود تا از ايجاد رانت، هجوم و تصرف غير قانوني به عرصه هاي جلوگيري شود. برخي افراد در غالب طرح وارد شده ولي به تعهدات خود عمل نمي كنند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

1387/12/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal