سهم بخش كشاورزي در نظام اطلاع رساني ملي ناچيز است

رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي در جلسه با مديران مسئول نشريات تخصصي كشاورزي و نايب رئيس خانه كشاورز كه در محل اين خانه برگزار شد گفت: در سال هاي اخير به كشاورزي كشور آسيب هاي جدي وارد شده است كه در اين ميان روابط عمومي و نظام اطلاع رساني بخش كشاورزي آسيب پذيرتر بودند.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، مهندس شاهرخ رمضان نژاد اظهار داشت: نشريات تخصصي در هر سازمان  و يا نهادي بيانگر هويت و پويايي آن نهاد است و در همين ارتباط نشريات تخصصي بخش كشاورزي و منابع طبيعي نيز چنين نقشي را ايفا مي نمايند  و هر سازمان يا نهادي كه نشريه تخصصي نداشته باشد پويا و زنده نيست.

مهندس رمضان نژاد افزود: بايد بپذيريم كه بخشي از عدم بالندگي نظام اطلاع رساني و ارتباطي در حوزه كشاورزي به عدم پيشرفت اين بخش مربوط مي شود.

وي گفت: نظام فني و اجرايي و نظام اطلاع رساني دو بال قدرتمند بخش كشاورزي محسوب مي شوند كه مي توانند اين بخش را به ساحل امن توسعه و پيشرفت برسانند در همين راستا بايد در كنار توسعه و بهره گيري از نظام فني و اجرايي  باور و اعتقاد به نقش و اهميت اطلاع رساني را در توسعه و پيشبرد اهداف كشاورزي ايجاد و تقويت نماييم.

رييس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي يادآور شد: بايد رويكرد رسانه گريزي و جوابيه محور بودن در حوزه كشاورزي را به ارزش سازي و نهضت سازي تبديل كنيم و سهم خود را در بهره گيري از ظرفيت هاي موجود رسانه اي كشور كه هم اكنون بسيار ناچيز است به نحوه چشمگيري ارتقا دهيم و به همين منظور بايد تمام عناصر و عوامل نظام اطلاع رساني را براي اين رويكرد بسيج و هماهنگ كنيم.

وي گفت: براساس ماده 18 قانون افزايش بهره وري، رسانه ملي بايد روزانه يك ساعت و هفته اي 4 روز در پربيننده ترين و پرشنونده ترين زمان در شبكه ملي و استاني صدا و سيما  برنامه هاي مرتبط با دانش و توسعه ترويج كشاورزي اختصاص دهد كه به صورت جد در پي تحقق اجراي آن از سوي صداو سيما هستيم.

مهندس رمضان نژاد خاطر نشان ساخت: بايد از كاركردهاي نظام اطلاع رساني براي رفع مشكلات و تبيين خواسته هاي بخش كشاورزي و جامعه كشاورزي ايران بهره گيري كنيم تا از اين طريق اهداف و برنامه هاي كلان بخش براي رشد و توسعه محقق شود.

وي گفت: با بهره گيري مناسب از نظام اطلاع رساني بايد كشاورزي را به موضوع اصلي و زيربنايي كشور كه مورد توجه و عنايت ويژه امام راحل و مقام معظم رهبري است تبديل كنيم.

در اين جلسه همچنين مديران مسئول نشريات تخصصي كشاورزي با اشاره به مشكلات پيش آمده در حوزه اطلاع رساني طي سال هاي اخير آمادگي خود را براي كمك به رشد و توسعه و انسجام بيشتر براي شكوفايي كشاورزي كشور اعلام كردند.

1392/10/09
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal