گوشت مرغ تولیدی ایران دارای استانداردهای صادرات به اروپا

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت:در تولید طیور به هیچ عنوان از هورمون استفاده نمی‌شود و بالا بودن میزان سرب در آن مربوط به آزمایش انجام شده در دو سال پیش بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایسنا،حسن رکنی افزود: حدود دو سال پیش آزمایش و پایشی برای بررسی کیفیت محصولات کشاورزی از جمله گوشت مرغ انجام و بالا بودن میزان سرب اعلام شد. اما در آزمایش‌های تکمیلی پس از آن، این موضوع رد شد و اعتبارسنجی آن آزمایش نیز بعدها زیر سوال رفت.

رکنی همچنین تاکید کرد: در تولید طیور به هیچ عنوان از هورمون استفاده نمی‌شود و این اصطلاح اشتباهی است که مطرح و تنها باعث تشویش اذهان عمومی شده است. چرا که نژادهای اصلاح شده‌ای که در صنعت طیور از آخرین دستاوردهای موجود در جهان بهره برده‌اند سرعت رشدشان به گونه‌ای است که هیچ نیازی به استفاده از هورمون ندارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه گوشت مرغ ایرانی به دلیل استانداردهای بالا به کشورهای مختلف صادر می‌شود، اظهار کرد: کیفیت گوشت مرغ ایرانی به گونه‌ای است که هم در سبد خانوار مردم جایگاه خود را به دست آورده و هم از استانداردهای لازم برای صادرات به بسیاری از کشورها برخوردار شده است.

به گفته وی پس از سفر اخیر هیات روسی (که از استانداردهای مطابق با اتحادیه اروپا پیروی می‌کند) به ایران مقامات این کشور اعلام کردند که محصولات کشاورزی ایران دارای استانداردهای مناسبی برای این کشور است.

1393/10/29
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal