رشد 30 درصدي صادرات داروهاي دامي ايران

رييس سازمان دامپزشكي كشور از افزايش 30 درصدي صادرات انواع داروهاي دامپزشكي در سال جاري خبر داد و افزود: طي 9 ماه گذشته 7 ميليون دلار دارو به كشورهاي آسياي ميانه، عراق و برخي از كشورهاي اروپايي صادر شده است.

به گزارش ايسنا، سيدمحسن دستور در جمع خبرنگاران به افزايش صادرات داروهاي دام و طيور اشاره كرد و گفت: ارزش صادرات داروهاي دامپزشكي در سال جاري نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 30 درصد افزايش يافته است.

وي تصريح كرد: اين داروها كه شامل 60 قلم داروهاي دام و طيوري است به كشورهاي آسياي ميانه و عراق و برخي از كشورهاي اروپايي صادر شده است.

رييس سازمان دامپزشكي كشور به توزيع 7 تن اقلام ضدعفوني كننده از جمله آهك و موارد دارويي مانند واكسيناسيون و... در مناطق زلزله‌زده زهان اشاره كرد و افزود: اين اقلام از سوي سازمان دامپزشكي كشور و اداره كل دامپزشكي خراسان جنوبي بوده است.

دستور تصريح كرد: بدليل تلفات زياد دام در مناطق زلزله زده و امكان عوارض و خطرات ناشي از آن مانند بيماري‌هاي مشترك بين انسان و دام اقدامات پيشگيرانه از جمله ضدعفوني مناطق و واكسيناسيون دامها و دفن لاشه دام‌هاي مرده در كمترين زمان ممكن به انجام رسيد.

وي با اشاره به اينكه بيش از 11 هزار متر مربع ضد عفوني در مناطق زلزله‌زده زهان انجام شده است، گفت: همچنين طي اين مدت 3 هزار راس گوسفند نيز در اين مناطق واكسينه شده‌اند.

رييس سازمان دامپزشكي كشور با اشاره به لزوم پايش و مراقبت و مقابله با بيماري‌هاي مشترك بين انسان و دام، اظهار كرد: چون در چنين شرايطي خطر بيماري هاي مشترك بين انسان و حيوان زياد است لذا در حال حاضر نيروهاي داميزشكي در مناطق زلزله زده مستقراند تا در صورت مشاهده موردي، بيماري فوري برطرف شود.

دستور به واردات مجوز دار دام به كشور اشاره كرد و افزود: در حال حاضر فقط از ارمنستان دام زنده آن هم به صورت محدود وارد مي‌شود.

وي تصريح كرد: از ابتداي سال تاكنون 35 هزار راس دام زنده به كشور وارد و در نزديكترين كشتارگاه‌هاي مرزي ذبح شده‌اند.

1391/10/09
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal