ارزيابي نيازهاي شيلات ايران در بخش هاي اجرا و تحقيقات از سوي فائو

سازمان فائو، تيم فني خود مركب از آقايان ناكوزي، نماينده موقت فائو درتهران، دكترپيرومانيني كارشناس ارشد شيلاتي در دفتر نمايندگي فائو در قاهره و ساندرو لواتللي كارشناس ارشد بخش آبزي پروري فائو در رم را به منظور  ارزيابي فوري نيازهاي فني حوزه شيلات ايران در بخش اجرايي و تحقيقاتي به تهران اعزام كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، تيم فائو در ابتداي ماموريت خود با دكترحسن صالحي معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس سازمان شيلات ملاقات و درخصوص اهداف كلي مامويت خود به تهران گفت و گو كرد.اين تيم هدف اصلي اين ماموريت را ارزيابي فوري نيازهاي فني شيلاتي در بخش هاي اجرا و تحقيقات و تلاش براي همكاري درزمينه رفع اين نيازها با پيش بيني منابع مالي مورد نظر از كمك كننده هاي مالي براي سال 2014 و سال هاي بعد از آن اعلام كرد. مبناي ارزيابي تيم فني فائو مفاد پروژه تدوين شده في مابين فائو و شيلات ايران مربوط به سال 2009 ميلادي در چارچوب UTF  است كه بدليل محدوديت منابع ارزي امكان اجراي مفاد آن تاكنون ميسر نشده است.

در اين نشست، دكترصالحي ضمن قدرداني از  تيم فني فائو و اظهارخوشوقتي از رويكرد مثبت فائو براي شناسايي نيازهاي فني شيلاتي و ارايه راهكارهاي لازم براي اجرايي شدن آن ها ازاعضاي هيات فائو به خاطر پيش بردن مسايل في مابين به سمت تدوين راهبرد استراتژيك در زمينه شيلات تشكر كرد.

وي با اشاره به سياست ها و اهداف كلي شيلات ايران در عرصه صيد، آبزي پروري و تجارت آبزيان در آب هاي داخلي، درياي خزر ، خليج فارس و درياي عمان و نيز آب هاي دور، پاره اي از اولويت هاي فني مورد نياز شيلات ايران در بخش اجرا از جمله ضرورت توسعه آبزي پروري ماهيان دريايي در قفس را مورد تاكيد قرار داد.

تيم فني فائو در ادامه ماموريت خود با مديران ، معاونت هاي آبزي پروري، صيد و بنادر ماهيگيري ، دفتر بهبود كيفيت و نيز موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور ملاقات و درخواست كرد تا ضمن بازنگري بخش چارچوب منطقي سند پروژه UTF نسبت به معرفي اولويت هاي فني جديد شيلات اقدام نمايند تا نتايج حاصله قبل از برگزاري كنفرانس منطقه اي فائو در تاريخ 24 فوريه 2014 در رم ارايه شود.

1392/11/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal