زنجیره تولید در بخش کشاورزی نقش بسزایی در تولید پایدار دارد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: زنجیره تولید محصول در بخش کشاورزی نقش بسرایی در تولید پایدار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی قزوین، دکتر نیازعلی ابراهیمی‌پاک در نشستی با حضور مدیران بخش تولید سازمان افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان در تولید محصولات کشاورزی؛ ایجاد زنجیره تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی و دامی نقش بسزایی در تولید پایدار دارد.
وی با اشاره به نقش کشاورزی در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تکمیل زنجیره تولید نقش بسزایی در تولید محصول کشاورزی و چرخه اقتصاد خواهد داشت.
ابراهیمی‌پاک خاطرنشان کرد: استان قزوین ظرفیت تولید سالانه بیش از 8 میلیون تن محصولات کشاورزی را دارد که هم اکنون از این ظرفیت تنها در تولید 4.5 میلیون تن محصول استفاده می‌شود که با یک برنامه‌ریزی مدون و چرخه تولید می‌توان به این اهداف دست یافت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان داشت: در زنجیره تولید باید صنایع فرآوری و بسته‌بندی لحاظ شود تا محصول با کیفیت بهتر عرضه شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین خاطرنشان کرد: در زنجیره تولید از ضایعات بیش از حد محصولات کشاورزی نیز جلوگیری خواهد شد.
به گفته وی، در حال حاضر 977 واحد نیمه‌تمام کشاورزی در استان وجود دارد که برای فعال‌سازی این واحد بیش از 15 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت راه‌اندازی این واحد زمینه اشتغال 18 هزار نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.1394/12/09
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal