18 هزار دانشجو در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی وزارت جهاد کشاورزی تحصیل می کنند
رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: این موسسه با در اختیار داشتن بیش از 7000 هکتار فضای آموزشی صاحب یکی از بزرگترین مراکز تخصصی کشاورزی در سطح خاورمیانه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی،دکتر جلال الدین بصام در نشست خبری امروز با بیان این که بیش از 60 مرکز مجری دوره های علمی کاربردی و مهارتی کشاورزی در سراسر کشور افزود: در حال حاضر 18 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی ، کارشناسی در حال تحصیل در مراکز آموزش جهاد کشاورزی می باشند.
وی با اعلام این که آموزش بهره برداران کشاورزی و شاغلین بخش از اولویت های آموزشی وزارت جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: در اواخر شهریور ماه سال جاری تمامی آموزش های حسب وظیفه وزارت جهاد کشاورزی اعم از آموزش کارکنان و بهره برداران کشاورزی طبق مصوبه هیات امنای سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی و هیات امنای موسسه در این موسسه تجمیع و یکپارچه شد از همین روی با توجه به سیاست های جدید ابلاغی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی تمامی برنامه های خود را اعم از اجرای دوره و طراحی سرفصل های آموزشی به این سمت سوق داده و تمامی اولویت پذیرش براساس این سیاست تنظیم شده است.
سرپرست معاونت آموزش سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به این که در حال تدوین نظام های آموزش کارکنان و بهره برداران کشاورزی هستیم . گفت: براساس ماده 21 قانون افزایش بهره وری،وزارت علوم تحقیقات و فناوری و کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی موظفند تعداد رشته و ترکیب جنسیتی دانشجویان رشته های تحصیلی دانشگاه ها، مراکز و موسسات آموزش عالی مرتبط با کشاورزی ، منابع طبیعی و دامپزشکی خود را قبل از اعلام پذیرش، بر مبنای نیازسنجی و مدیریت منابع انسانی که توسط وزارت جهاد کشاورزی توسط این موسسه انجام می شود، ساماندهی نماید.
رییس موسسه از دیگر فعالیت های انجام گرفته در ارتباط با تدوین نظام یکپارچه آموزش کشاورزی طراحی و تدوین بیش از 200 دوره¬ی آموزشی کوتاه مدت تک پودمان و تک درس کشاورزی را به انجام رسانیده که در همین راستا توافقات، اجرای این دوره ها توسط موسسه با برخی از اتحادیه ها و صنوف و سازمان های مرتبط برای آموزش متقاضیان شاغل بخش در دست اقدام و اجرا می باشد.
همچنین دکتر بصام از تمامی اعضای حقیقی و حقوقی اتحادیه ها، شرکت های تعاونی و صنوف تولیدی و مزارع کشت و صنعت دعوت کرد تا نسبت به ترغیب و هدایت اعضای خود برای شرکت در این دوره ها و یا پیشنهاد طراحی دوره های مورد نیاز خود توسط این موسسه اقدام نمایند.
رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی، پروژه کار در حین تحصیل را از دیگر پروژه های مهم و در حال اجرا این موسسه و مراکز آموزش کشاورزی در راستای توانمند سازی دانشجویان کشاورزی، عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر 79 پروژه در 16 استان از جمله جیرفت، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، شیراز و ... در زیر بخش های علوم باغی، علوم زراعی ، شیلات و آبزیان ، علوم دامی ، منابع طبیعی در حال اجرا است که اعتبارات این طرح ها تامین و مصوب و به حساب مراکز واریز شده و در هر طرح حداقل 5 نفر دانشجو در طول دوره تحصیلات خود درگیر آموزش های عملی و حرفه ای می شوند .
دکتر بصام گشایش ردیف اعتباری جدید و مستقل آموزش زنان روستایی در سرفصل های اعتباری موسسه از سال 95 را از دیگر برنامه های موسسه اعلام کرد و افزود: نیازسنجی و اجرای دوره های مورد نیاز این جامعه مخاطب از ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد.

1394/12/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal