لزوم افزایش تحقیقات فناوری ‌بنیان از طریق مشارکت با بخش خصوصی
تجاری‌سازی بخشی از توانمندی‌های موسسه تحقیقات خاک و آب به منظور مشارکت با بخش خصوصی مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، در نشست عملکرد، اهداف و برنامه‌های تجاری‌سازی موسسه خاک و آب که با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر طهماسبی معاون پژوهش و فناوری سازمان، دکتر ولدان مدیر کل دفتر تجاری‌سازی تحقیقات و انتقال فناوری و دکتر بازرگان رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب در ستاد سازمان برگزار شد، توانمندی‌های آن موسسه در خصوص تجاری‌سازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست، دکتر زند با تاکید بر این که حجم ریالی قراردادها در کل موسسه‌ها لازم است مشخص شود، به استفاده از توان بخش خصوصی با تشکیل تیم مشاوره‌ای در این زمینه تاکید کرد.
وی همکاری بخش خصوصی را در طرح‌های تکنولوژی‌ محور در سازمان مهم برشمرد و مشارکت با صاحبان تکنولوژی را حایز اهمیت دانست.
در این نشست، لزوم ارتقای مشارکت با بخش خصوصی از طریق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تاکید قرار گرفت.
افزایش تحقیقات فناوری ‌بنیان از طریق مشارکت با بخش خصوصی (تحقیقات مشتری‌مدار)، حمایت از ایجاد کیلینیک‌های تخصصی خاک و آب در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد مرکز رشد تخصصی در زمینه خاک و آب توسط موسسه از جمله مهمترین مصوبات این نشست بود.
همچنین از سوی رئیس سازمان و اعضای حاضر در جلسه تصمیم گرفته شد تا نسبت به تشویق و ارتقای انگیزه محققان صاحب فناوری و فعال در زمینه انتقال فناوری به بخش خصوصی توجه بیشتری به عمل آید.

1394/08/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal