مراسم سی امین سالگرد شهادت حاج هاشم ساجدی و بزرگداشت شهدای جهاد سازندگی برگزار شد

مراسم سی امین سالگرد شهادت سرلشکر جهادگر حاج هاشم ساجدی و بزرگداشت شهدای جهاد سازندگی با حضور جمعی از وزرا، مسئولان و همرزمان آن شهید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در این مراسم که با حضور جمعی از وزرا، مسئولان، خانواده شهدا و همرزمان آن شهید در مسجد جامع امام صادق (ع) برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری، با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای جهادسازندگی گفت: بزرگداشت شهدا، احیا و زنده نگاه داشتن یاد آنهاست.

وی با برشمردن اسامی تعدادی از شهدای برجسته جهادگر افزود: امسال سال فرهنگ و اقتصاد با مدیریت جهادی است، باید دید مدیریت جهادی چیست.

ناطق نوری تصریح کرد: مدیریت جهادی مدیریت عشق است و مدیر جهادی مدیر عاشق است، یعنی مدیری که کاسب نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت:‌ همه سخن از فرهنگ می گویند ، مقام معظم رهبری هم به حق و بیش از همه دغدغه فرهنگ را دارند اما نمی آییم کار کنیم که ایشان چه می گویند.

وی فرهنگ جامعه را مجموعه ای از گفتار، رفتار و منش یک قوم یا یک ملت و جمعیت ذکر کرد و افزود: مدیریت جهادی در فرهنگ به نظر من یعنی با عملتان مردم را به اسلام، دین و خدا دعوت کنید، با شعار نمی شود.

ناطق نوری تصریح کرد: اگر ما درست عمل کنیم، مردم مشتاق اسلام می شوند، پیامبر (ص)‌هم با تواضع و اخلاق و با نرمش برخورد می کرد که مردم جذب ایشان شدند.

در این مراسم همچنین دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در سخنانی با اشاره به خاطرات شخصی خود از شهید ساجدی گفت: جهاد سازندگی در انقلاب اسلامی نقش موثر و در جنگ جایگاه ویژه ای داشت.

وی با یادآوری وضع مردم در زمان انقلاب افزود: در آن زمان کمتر از 40 کیلومتر بزرگراه وجود داشت و اکثر مناطق فاقد برق، جاده و آب لوله کشی بود.

دکتر هاشمی با اشاره به گوهر اخلاص، صداقت و فرار از تظاهر در رزمندگان گفت: همه باید با هم باشیم و در یک مسیر حرکت کنیم تا این کشور به آرمان های خود دست یابد.

وی تصریح کرد:تاریخ هم نشان داده که هرجا آسیبی وارد شده از تفرقه داخلی نشات گرفته است .

وزیر بهداشت گفت: امروز در شرایطی که حساس تر از همیشه به نظر می رسد،‌ضروری است که به دولت کمک کنیم تا دولت بتواند به وعده های خود عمل و رضایت مردم را فراهم کند.

در این مراسم محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، دهقان‌ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علوی وزیر اطلاعات، زنگنه وزیر نفت، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و همچنین جمعی دیگر از جهادگران و همرزمان شهید حاج هاشم ساجدی حضور داشتند.

شهید ساجدی در تیر 1326 در خانواده ای مذهبی در کلاته دامغان چشم به جهان گشود. در سال1355 خانه وی کانون فعالیت انقلابیون شده بود.

پس از انقلاب جزو موسسین کمیته انقلاب اسلامی در گنبد بود و با فرمان امام (ره ) برای تشکیل جهاد سازندگی وی از نخستین کسانی بود که در تاسیس و تثبیت جهاد سازندگی گنبد کاووس نقش ویژه ای داشت و به عنوان مسئول جهاد به سازماندهی وارائه خدمات پرداخت.

شهید ساجدی در سال 1359 به مشهد مقدس هجرت کرد و همزمان به تحصیل علوم اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی مشهد مشغول شد.

وی در سال 1360 مجددا به ادامه فعالیت در جهاد سازندگی خراسان پرداخت و با شروع جنگ به جبهه رفت. در سال 1361 پس از تشکیل قرارگاه های چهارگانه جهاد درجنگ، مسئولیت قرارگاه نجف به شهید ساجدی واگذار شد که امور مهندسی عملیات هایی که در غرب کشور صورت می گرفت، به عهده این قرارگاه بود.

وی سرانجام در پنجم آبان 1363 در هنگام سرکشی محورهای عملیاتی در غرب و انجام مسئولیت های پشتیبانی- مهندسی جنگ جهادسازندگی توسط چند تن از مزدوران ضد انقلاب که کمین کرده بودند با اصابت چند گلوله به شهادت رسید.
1393/08/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal