عملیات اجرایی 100هزار هکتار شبکه آبیاری در استان کرمانشاه آغاز شد

عملیات اجرایی 100 هزار هکتار شبکه آبیاری در استان کرمانشاه با حضور معاون آب و خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی روز سه شنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رییس جهاد کشاورزی کرمانشاه در حاشیه مراسم کلنگ زنی نمادین این پروژه افزود: اجرای شبکه های آبیاری تحت فشار نقش اساسی و تاثیرگذاری در افزایش راندمان و بهره وری مصرف آب بویژه در کشور ما که طی سالهای اخیر با بحران منابع آب سطحی و زیرزمینی در اثر تغییرات اقلیمی و خشکسالی مواجه بوده دارد.

علی اشرف منصوری تصریح کرد: براین اساس عزم وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی شبکه های آبیاری بویژه در حوزه رودخانه های مرزی جدی بوده و مسوولین وزارت و استان مصمم هستند طی یک برنامه چهار ساله کل شبکه های آبیاری تحت پوشش سدهای آماده بهره برداری و در حال اجرا را که حدود یکصد هزار هکتار می باشد با صرف اعتباری بالغ بر 15هزار میلیارد ریال احداث کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه تاکید کرد: این فعالیت و حرکت جهادی که با موافقت و مساعدت مقام معظم رهبری، پیگیری های رییس جمهوری و مسوولین وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده، در استان کرمانشاه با آمادگی بیشتری در حال انجام بوده به گونه ای که هم اکنون بیش از 12هزار هکتار عملیات اجرایی از طریق پیمانکاران مربوطه آغاز شده و تا پایان سال تلاش خواهد شد با احتساب سطح مذکور حداقل در سطح 18هزار هکتار عملیات اجرایی آغاز شود.

وی یادآور شد: با اجرای این شبکه ها علاوه بر مشروب کردن اراضی دیم و افزایش سطح اراضی آبی، امکان انجام دوکشت بخصوص در مناطق گرمسیری فراهم شده و این موضوع نقش اساسی در افزایش درآمد خانوارها، رشد اقتصادی و اشتغال خواهد داشت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: با اجرای شبکه های آبیاری تحت فشار متوسط راندمان آبیاری که هم اکنون در مزارع حدود 42 درصد است در مزارع آبی تجهیز شده به 75 تا 80 درصد افزایش خواهد یافت.

در مراسم امروز که با حضور سجادی معاون آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی، رضایی استاندار کرمانشاه و امین پوری مجری طرح جامع و مطالعات شبکه آبیاری مرزی و تعدادی از مسوولین محلی برگزار شد به صورت نمادین پروژه های شبکه آبیاری میان دربند کرمانشاه و زاگرس قصرشیرین کلنگ زنی و عملیات اجرایی تمام پروژه ها آغاز شد.

1393/08/27
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal