210 تن عسل پارسال در استان یزد تولید شد
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان یزد از تولید 190 تن عسل در استان یزد خبر داد و گفت: این در حالی است که در سال گذشته، 210 تن عسل در استان یزد تولید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان یزد، نادر سلیم با اشاره به کمبود بارندگی، پوشش گیاهی کم و همچنین تشدید سرما در فصل زمستان، اظهار داشت: این امر بر میزان تولید عسل استان تاثیر گذاشته و آن را کاهش داده است.
وی با بیان این که شهرستان تفت با توجه به پوشش گیاهی مناسب، بیشترین میزان تولید عسل در استان را به خود اختصاص داده است، گفت: عمده تولید عسل در مناطق بنادکوه و شیرکوه این شهرستان صورت می‌گیرد که تولید 118 تنی را تا پایان آذر ماه امسال برای این شهرستان رقم‌ زده است در حالی که مجموع تولید عسل در استان در سال جاری 190 تن بوده است.
معاون بهبود تولیدات دامی یزد، عمده شهرستان‌های تولید کننده عسل استان را شهرستان‌های تفت، مهریز، میبد و اشکذر نام برد و خاطرنشان کرد: میزان تولید عسل استان در سال گذشته، 210 تن بوده است همچنین میزان تولید عسل در سال‌های قبل به مراتب بیش از این بوده است.
وی افزود: قطعا افزایش بارندگی بر میزان تولید عسل تاثیر مطلوبی به جای خواهد گذاشت چرا که اصلی‌ترین دلیل کاهش تولید عسل در استان کاهش بارندگی و فقر پوشش گیاهی است.
این مسوول درباره تعداد کلنی‌های موجود در استان گفت: 47‌ هزار و 600 کلنی در استان وجود دارد و 650 زنبوردار به پرورش زنبور عسل مشغول هستند.
سلیم ادامه داد: کلنی‌ها در شرایط آب و هوایی مناسب تا 15 کیلوگرم عسل تولید می‌کنند در حالی ‌که میزان تولید هر کلنی در استان حدود 4 کیلوگرم است که این میزان تولید بسیار کم است.
معاون تولید بهبود تولیدات دامی یزد درباره شرکت‌ها و فروشگاه‌های موجود در استان گفت: 2 شرکت تعاونی و 4 فروشگاه در حوزه تولید و فروش عسل در استان فعال هستند.1394/10/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal