تامين سيب مورد نياز شب عيد از توليد داخل و بي نيازي از واردات

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان تهران گفت: توليد و ذخيره سيب درختي نياز دو ميليون تني داخل را تامين مي كند و به واردات نيازي نداريم.

سيدمحمد موسوي در مصاحبه با خبرنگار واحد مركزي خبر با اشاره به اينكه مصرف سرانه سيب درختي در كشور 25 كيلوگرم است، افزود: توليد سيب درختي در كشور 2 تا دو و نيم ميليون تن است و تناسب منطقي ميان توليد و مصرف وجود دارد و از نظر جهادكشاورزي به هيچ وجه نيازي به واردات سيب درختي نيست.

وي گفت: در استان تهران در سال زراعي گذشته حدود 370 هزار تن سيب درختي توليد شد كه 65 هزار تن در مقايسه با پارسال افزايش داشته است.

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان تهران افزود: براساس تازه ترين گزارش هاي اتحاديه باغداران استان تهران 50 هزار تن سيب در سردخانه هاي اين شهرستان و حدود 250 هزار تن ديگر نيز از ديگر استانها به استان تهران ارسال و در ديگر سردخانه ها ذخيره شده است.

موسوي تاكيد كرد: 100درصد نياز بازار استان تهران در شب عيد از توليد و ذخيره موجود سيب درختي تامين مي شود و نيازي به واردات نيست.

وي گفت: وزارت جهادكشاورزي در برنامه تنظيم بازار اولويت را به توليدات كشاورزي داخل مي دهد و وزير جهاد كشاورزي نيز همواره بر اين مسئله تاكيد دارد.

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان تهران افزود: آمارهاي توليد، ذخيره و مصرف نشان مي دهد در زمينه تامين سيب درختي هيچ نيازي به واردات نيست و تاكنون نيز هيچ بخشنامه اي به استان تهران مبني بر واردات سيب دريافت نكرديم.

موسوي گفت: به طور معمول هر سال حدود 500 هزار تن سيب درختي صادر مي شد كه امسال صادرات كمتر از اين ميزان بود و اگر از اين منظر هم مسئله را بررسي كنيم كاملا مشخص است كه سيب مورد نياز به حد كافي در سردخانه ها وجود دارد.

وي افزود: بر مبناي قانون انتزاع به زودي تمام اختيارات مربوط به تنظيم بازار محصولات كشاورزي به وزارت جهادكشاورزي سپرده مي شود و واردات براساس ميزان توليد و نياز بازار انجام خواهد شد.

1392/10/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal