توسعه باغ های مناطق گرمسیری در استان کرمانشاه

با حضور معاون باغبانی وزیر جهادکشاورزی، روند توسعه باغ های مناطق گرمسیری استان کرمانشاه بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس طهماسبی با بیان این که مشکل کم‌آبی در اکثر مناطق کشور مشهود است، گفت: اما خوشبختانه با وجود اراضی مستعد و ایجاد سدهایی که در آینده‌ای نزدیک در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسند، امیدواریم با کمک سازمان جهاد کشاورزی باغ های مناسبی در این استان احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان کرمانشاه در زمینه تولید نهال درختان مثمر و اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار اقدامات بسیار خوبی آغاز شده است که امیدواریم با اجرای این طرح‌ها، برنامه‌های وزارت جهادکشاورزی با سرعت بیشتری در این استان اجرایی شود.

وی از باغداران و کشاورزان متقاضی احداث باغ درخواست کرد با توجه به فصل درختکاری، به منظور احداث یک باغ اصولی و اقتصادی، نهال خود را حتما از نهالستان‌های معتبر تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی تهیه کنند.

مهندس طهماسبی یادآور شد: کشاورزان با توجه به بحران کم‌آبی، قبل از احداث باغ از منبع تامین آب اطمینان حاصل کرده و حتی‌المقدور از سیستم‌های نوین آبیاری به منظور آبیاری باغات خود استفاده کنند.

مهندس منصوری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در حاشیه این بازدید گفت: بر اساس دستور وزیر جهادکشاورزی احداث باغات در اراضی شیبدار و زمین‌هایی کم‌بازده در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، از این پس توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی در اراضی دیم با بارندگی 500 تا 700 میلی‌متر بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: احداث باغ در اراضی و مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند به‌صورت طرح آبیاری قطره‌ای و تکمیلی در دستور کار وزارتخانه و این سازمان بوده و ما نیز تلاش خواهیم کرد این برنامه‌ها هرچه زودتر اجرایی شود که هم باعث افزایش سطح باغات استان و هم افزایش تولید و اشتغال می‌شود.

گفتنی است؛ در این سفر، معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به همراه مهندس سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه باغ 3000 هکتاری بنیاد مستضعفان در قصرشیرین و سامانه گرمسیری بازدید کردند.

1393/10/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal