آغازطرح ويژه عرضه فراورده هاي گوشتي به مناسبت ماه رمضان

وزير جهاد كشاورزي گفت: از فردا در سراسر كشور توزيع ويژه گوشت مرغ گرم با قيمت هر كيلوگرم 2550 تومان و مرغ منجمد با قيمت 2300 تومان در ميادين ميوه و تره بار و تعاوني ها اغاز مي شود.

مهندس محمدرضا اسكندري در مصاحبه با خبرنگار واحد مركزي خبر افزود: بر اساس توافق هاي انجام شده با اتحاديه توليدكنندگان مرغ گوشتي در كشور ، قيمت گوشت مرغ گرم در فروشگاه هاي آزاد هركيلوگرم 2850 تومان تعيين شده است.

وي تأكيد كرد: چنانچه مردم در مراجعه فروشگاه هاي آزاد توزيع گوشت مرغ با قيمتي بالاتر از 2850 مواجه شدند به سازمان هاي نظارتي و تعزيرات اطلاع دهند تا برخورد شود.

وزير جهاد كشاورزي افزود: گوشت مرغ به اندازه كافي در كشور توليد مي شود و مرغ منجمد به اندازه كافي در ماه هاي ارديبهشت و خرداد ذخيره سازي شده است و هيچ گونه كمبود نداريم.

مهندس اسكندري گفت : روزانه در كشور 4500 تن گوشت مرغ توليد مي شود كه بر اساس تصميمات گرفته شده قرار است 1500 تن از اين ميزان به صورت گوشت مرغ گرم عرضه شود.

وزير جهاد كشاورزي گفت: روزانه در تهران 500 تن مرغ مصرف مي شود كه پيش بيني شده است در ماه مبارك رمضان 200 تن آن گوشت گرم با قيمت هر كيلوگرم 2550 تومان و 200 تن ديگر نيز به شكل منجمد با قيمت هر كيلوگرم 2300 تومان تأمين شود و100 تن به صورت آزاد هر كيلوگرم 2850 تومان عرضه مي شود.

وي با اشاره به اينكه وزارت جهاد كشاورزي به ازاي توزيع مرغ گرم با قيمت يارانه اي ، تسهيلاتي را به توليدكنندگان داده است ، گفت : بر اساس توافق هاي شركت پشتيباني امور دام با توليدكنندگان ، نهاده هاي توليد شامل دان مرغ به صورت سه ماهه و بدون كارمزد در اختيار توليدكنندگان قرار مي گيرد كه هزينه توليد هر كيلوگرم گوشت مرغ را 300 تومان كاهش مي دهد.

وزير جهاد كشاورزي همچنين افزود : گوشت قرمز نيز به صورت گرم و منجمد در فروشگاه ها و تعاوني هاي سراسر كشور توزيع مي شود.

وي گفت: گوشت گرم ران گوساله هر كيلوگرم 6200 تومان و مخلوط 5600 تومان است.

مهندس اسكندري افزود : بالاترين قيمت گوشت گوسفند كه به صورت كارتني و منجمد عرضه مي شود هر كيلوگرم 5900 تومان خواهد بود.

وي تأكيد كرد: پايين ترين قيمت گوشت قرمز 3800 تومان و بالاترين قيمت 6200 تومان در هر كيلوگرم تعيين شده است.

1387/06/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal