نقش عشایر در تولید محصولات کشاورزی و تامین امنیت کشور

رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: کمک به تولید انواع محصولات کشاورزی، صنایع دستی و فرآورده های دامی و اشتغال عشایر از اولویت های این سازمان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، کرمعلی قندالی در سفر به مناطق عشایری بورک نیکشهر در جمع عشایر اظهار کرد: سفر به نقاط عشایری و دیدار با عشایر کشور برای ما بسیار نشاط آور است و سبب آشنایی با قومیت های مختلف می شود.

وی بیان کرد: امنیت یکی از بزرگترین نعمت ها است که در این زمینه عشایر کمک بزرگی به مسوولان برای برقراری امنیت می کنند.

وی با بیان این که عشایر کشور نقش بسزایی در تولید گوشت قرمز، شیر و لبنیات و محصولات کشاورزی دارند، افزود: سازمان امور عشایری خدمات خوبی در زمینه اسکان عشایر، برقی کردن چاه های کشاورزی، ایجاد امکانات زیربنایی از قبیل جاده دسترسی، آبرسانی و برقرسانی، ساخت مسکن روستایی، راه اندازی صندوق خرد زنان انجام داده است.

رییس سازمان امور عشایر ایران اظهار کرد: مشکلات عشایر شهرستان نیکشهر جمع بندی و اولویت گذاری و یکی پس از دیگر با اختصاص اعتبارات لازم پیگیری می شود.

قندالی بر کشت محصولات کشاورزی گرمسیری که سودآوری خوبی دارند تاکید کرد و افزود: خرمای زاهدی، بریهی و مجول خریداران زیادی برای صادرات دارند و به همین سبب باید کشاورزان و عشایر به توسعه این نوع نخیلات و تولید خرمای با کیفیت اقدام کنند.

 

1393/12/20
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal