دبير شوراي اطلاع رساني دولت: نگرش ارتباطي مسئولين بايد ارتقاء يابد

مسئولين ارشد سازمان‌هاو  دستگاه‌هاي اجرايي بايد ديدگاه ارتباطي خود را اراتقاء دهند.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي احسان جهانديده معاون سخنگو و دبير شوراي اطلاع رساني دولت در گردهمايي سراسري مديران روابط عمومي هاي اين وزارتخانه ضمن بيان مطلب فوق  اظهار داشت: وجود نگرش ارتباطي در مسئولين، موجبات حمايت آنان را از روابط عمومي ها ودرنهايت به توسعه نظام اطلاع رساني دركشور منجر خواهد شد.

وي افزود: با ابلاغ آئين نامه تشكيلات، وظايف و اختيارات روابط عمومي‌ها خوشبختانه بستر براي توسعه و ارتقاء واحد‌هاي روابط عمومي دردستگاه هاي اجرايي كشور فراهم شده است.

احسان جهانديده گفت:در تلاش هستيم با توجه به اجراي قانون مديريت خدمات كشوري و تنظيم ساختارهاي جديد وزارتخانه‌ها و سازمانها جايگاه مناسب و در خور شأن روابط عمومي‌ها در تشكيلات جديد دستگاهها تحقق و تثبيت شود.

معاون سخنگو و دبير شوراي اطلاع رساني دولت، استاندارد سازي روابط عمومي‌ها را در كشور ضروري خواند وگفت: با توجه به اينكه تشكيلات، منابع انساني و اعتبارات واحدهاي روابط عمومي دستگاههاي اجرايي با يكديگر متفاوت است نمي‌توان نسخه واحدي براي تمامي روابط عمومي‌ها پيچيد .

 وي افزود: توجه به روابط عمومي بايد به يك دغدغه در كشور تبديل شود و تمامي مسئولين ذيربط براي ارتقاء و توسعه آن تلاش كنند.وي اضافه كرد: مديران روابط عمومي هابراي اطلاع رساني مطلوب بايد در تمامي جلسات و شوراهاي تصميم گير سازمان حضور داشته باشند.

احسان جهانديده اطلاع رساني موثر را يك هنر و خلاقيت دانست و گفت: در اطلاع رساني بايد با مردم شفاف بود تا بتوان اعتماد گروههاي مخاطب  را جلب وزمينه مشاركت آنان را براي همراهي با دولت فراهم كرد.

وي ثبات مديريتي در روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي را يكي از علل موفقيت اين روابط عمومي دانست و گفت: گستردگي و اهميت بخش كشاورزي ايجاب مي‌كند چنين روابط عمومي با اين ساختار و تشكيلات بتواند ارتباط و تعامل توسعه يافته‌اي با مخاطبان برقرار كند.

شايان ذكر است :در اين نشست برخي از مديران روابط عمومي سازمان‌ جهادكشاورزي استان‌ها مسائل و مشكلات مربوط به حوزه روابط عمومي و ارتباطات را به بحث و بررسي گذاشتند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir


1388/10/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal