30 بندر صيادي تاكنون به تعاوني ها و تشكل ها واگذار شده است

معاون صيد و بنادر صيادي سازمان شيلات ايران گفت: به منظور خدمات رساني مطلوب به جامعه صيادي، امسال شش بندر صيادي به تعاوني ها و تشكل هاي صيادي واگذار شد.

علي اصغر مجاهدي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا افزود: طي چهار سال گذشته سياست گذاري سازمان شيلات به نحوي بوده كه مديريت و خدمات بندري به جامعه بهره برداري واگذار شود در اين راستا 24 بندر به تعاوني ها و تشكل هاي صيادي واگذار شده بود كه با واگذاري شش بندر طي سال جاري تعداد اين بنادر به 30 مورد رسيده است.

اين شش بندر صيادي بريس و كنارك در سيستان بلوچستان، بندر امام خميني (ره) و اسكله 14 در خوزستان، بندر انزلي در گيلان و بندر تنگه در هرمزگان هستند كه بندر بابلسر نيز در دست تكميل است كه بزودي به بنادر واگذاري شده ملحق مي شود.

وي ادامه داد: هم اكنون بيشترين بنادر صيادي متعلق به استان هرمزگان و بوشهر است و مابقي بنادر صيادي به استان هاي سيستان و بلوچستان، خوزستان و گيلان و مازندران مربوط مي شود.وي اظهارداشت: روند واگذاري بنادر به تعاوني ها و تشكل ها ادامه مي يابد به شرط اين كه تشكل هاي صيادي توانمنديهاي لازم را براي ارايه خدمات در خود ايجاد كنند.

وي ادامه داد: در اين راستا طي يك فرايند طولاني نقاظ ضعف قوت بنادر مورد ارزيابي قرار مي گيرند و در صورت داشتن شرايط و ضوابط لازم عهده دار مسئوليت خدمات دولتي مي شوند.

معاون صيد و صيادي سازمان شيلات تصريح كرد: با واگذاري بنادر به تشكل هاي صيادي ارايه خدمات به جامعه صيادي افزايش يافته است و اميدواريم بتوانيم با ظرفيت سازي در بنادر مجموعه اي از خدمات بندري از جمله افزايش درآمدزايي، تقويت مديريت، تسهيل در ارايه خدمات و افزايش مسئوليت پذيري جامعه صيادي را در بنادر فراهم و ارايه دهيم.

وي تاكيد كرد: هم اكنون در صدديم تمامي خدمات سوخت رساني به شناورهاي صيادي به همين نقاط منتقل شود تا صيادان راحت تر سوخت مورد نياز شناورهاي خود را تامين كنند.

مجاهدي افزود: همچنين در اين بنادر خدمات پشتيباني از جمله تدارك و تامين نهاده ها تيز فراهم مي شود كه بخشي از سوخت رساني در اين بنادر محقق شده است و مابقي نيز در آينده نيز ايجاد خواهد شد.

وي تصريح كرد: عمده فعاليت هاي تخليه ماهي و پشتيباني صيد در 160 نقطه انجام مي شود كه 72 نقطه آن را بنادر تشكيل مي دهند، از اين رو بنادري كه داراي ظرفيت لازم نبوده تا به حال به تشكل هاي صيادي واگذار نشده اند.

به گفته وي، بنابراين بايد ظرفيت لازم را در تشكل ها ايجاد كنيم تا بتوانيم از خدمات و مديريت بهتري در بنادر صيادي بهره مند شويم.

1391/08/29
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal