آيت الله موسوي اردبيلي: آسيب زدن به جنگل ها و مراتع حرام است

 آيت الله سيد عبدالكريم موسوي اردبيلي در ديدار با مهندس جلالي معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور در سخناني با ابراز تاسف از اين كه سودجويان اراضي ملي را به تصرف خود در مي آورند، اظهار داشت: انفال از از سرمايه هاي ملي محسوب مي شود و اين گونه نيست كه هركسي بخواهد بتواند بخشي از اراضي و انفال را براي خود كند.به گزارش روابط عمومي سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري،وي با تاكيد بر ضرورت اطلاع رساني و آموزش به مردم در راستاي فرهنگ سازي حفظ منابع طبيعي، ابراز داشت: گزارشي از اقدامات اين سازمان بايد به اطلاع مردم برسد تا آن ها با شرح وظايف و مسئوليت هاي مختلف اين نهاد آشنا شوند.

اين مرجع تقليد با تاكيد بر لزوم حفاظت و حراست از جنگل هاي كشور، اظهار داشت: نابودي جنگل ها منافع بشر را به خطر مي اندازد و حفظ آن ها به سود انسان ها خواهد بود.

آيت الله موسوي اردبيلي با بيان اينكه با كساني كه جنگل ها را نابود مي كنند به مقابله قانوني بپردازيد تصريح كرد: آسيب زدن به جنگل ها و مراتع حرام است و مردم بايد نسبت به اين حكم شرعي آگاه باشند.

اين مرجع تقليد در پايان تبليغ و ايفاي نقش روحانيت را در خصوص تقويت فرهنگ حفظ منابع طبيعي موثر دانستند و ابراز داشت: مردم از رهنمودهاي روحانيت استفاده مي كنند و طلاب و فضلا نقش مفيدي را در اين زمينه خواهند داشت.

1392/12/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal