32 نوع کود کشاورزی تایید شده در کشور توزیع می شود
مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: با هدف ارتقا تولیدات بخش کشاورزی و توسعه اقتصاد پایدار در این بخش، غنی سازی خاک های کشاورزی در اولویت برنامه های این شرکت قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از ایرنا،علیرضا ولی در همایش برنامه ریزی کشت پاییزه با محوریت مکانیزاسیون و نهاده های کشاورزی در شیراز بیان داشت: مصرف کود در خاک های کشاورزی کشور پایین است و ایران از این حیث در میان کشورهای دنیا در رتبه یکصد و شانزدهم قرار دارد.
وی اظهار کرد: هم اکنون دو میلیون تن انواع کود در کشور برای بخش کشاورزی استفاده می شود.
این مقام مسوول ادامه داد: پیش از این تنها سه نوع کود در کشور به مصرف بخش کشاورزی می رسید در حالی که هم اکنون 32 نوع کود در کشور توزیع می شود.
وی اضافه کرد: هم اینک هشت نوع کود یارانه ای و 11 نوع کود غیر یارانه ای در کنار کودهای آلی و زیستی در بخش کشاورزی توزیع می شود.
مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور گفت: سالانه 10درصد از واردات کود به کشور کاهش می یابد و به همین میزان از تولیدات داخلی عرضه و توزیع می شود.
ولی افزود: دولت مسوولیت کنترل کیفی کود را به موسسه تحقیقات خاک و آب واگذار کرده و 32 نوع کود مصرفی در داخل کشور مورد تایید این موسسه قرار گرفته است.
به گفته ولی ، با هدف ارتقا کیفی محصولات کشاورزی و تولید هر چه بیشتر، دوره های آموزشی استفاده از انواع کود برای بهره برداران در کشور برگزار می شود.
1394/07/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal