بازنگري قوانين قرنطينه‌اي و پايش آنلاين سموم كشاورزي از سال 93

رييس سازمان حفظ نباتات كشور گفت: بازنگري قوانين قرنطينه‌اي كشور، پايش سموم و قرنطينه آنلاين از جمله برنامه‌هاي مدنظر اين سازمان براي سال آينده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان حفظ نباتات،محمدعلي باغستاني ميبدي اظهار كرد:‌شرايط و قوانين قرنطينه‌اي در كشورهاي جهان بسيار سختگيرانه‌تر از ايران است و قرنطينه در هيچ كجاي دنيا با كسي تعارف ندارد چراكه قرنطينه محصولات كشاورزي مي‌تواند تضمن كننده امنيت غذا به هر كشور باشد.

وي با بيان اين‌كه يكي از راه‌هاي ورود بيوتروريسم به كشورها دور زدن مسائل و قوانين قرنطينه‌اي است، افزود:‌بايد براي پيشگيري از چنين پديده و تهديداتي با دقت نظر و حساسيت بيشتري مسائل قرنطينه‌اي پيگيري و دنبال شود.

رييس سازمان حفظ نباتات ادامه داد: گرچه قوانين قرنطينه‌اي ايران به سال 1343 باز مي‌گردد اما قوانين بسيار خوبي در اين زمينه داريم كه ممكن است در برخي موارد با خلاءهاي حقوقي مواجه باشد.

باغستاني تاكيد كرد:‌در راستاي ارتقاي قوانين قرنطينه‌اي محصولات كشاورزي درصدد هستيم اين قانون را مورد بازنگري قرار دهيم تا ضمن اصلاح برخي مفاد موجود در آن چند تبصره و متمم به قانون قرنطينه‌اي كشور اضافه كنيم كه ضعف‌هاي احتمالي آن نيز اصلاح شوند.

وي گفت: قرنطينه و سيستم پايش سموم به صورت آنلاين يكي ديگر از برنامه‌هاي سال آينده سازمان حفظ نباتات است كه تاكنون جلسات بسياري براي اجراي آن برگزار شده و در نظر داريم تا شش ماه اول سال آينده اين طرح را به مرحله اجرا برسانيم.

 

 

1392/12/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal