سطح باغ هاي ديم زيتون به 300 هزار هكتار افزايش مي يابد

نماينده مجري طرح زيتون وزارت جهاد كشاورزي از تهيه و تدوين دستورالعملهاي فني طرح توسعه باغات ديم خبر داد و گفت: در صورت تامين ملزومات، سطح باغات ديم در برنامه اي 10 ساله از حدود 10 هزار هكتار فعلي به 300 هزار هكتار افزايش مي يابد.

جهانگير عرب در گفتگو با مهر گفت: در سال جاري با دستيابي به نتايج مطالعات و تحقيقاتي كه ظرف سالهاي اخيردر خصوص توسعه باغات زيتون ديم در كشور صورت گرفته، استانهاي گلستان، فارس، كرمانشاه، لرستان، كهكيلويه و بويراحمد مستعد توسعه اين باغات شناخته شده اند.

نماينده مجري طرح زيتون وزارت جهاد كشاورزي باغات زيتون ديم كشور را حدود 10 درصد اعلام كرد و افزود: در استانهاي مذكور با بيش از 350 ميلي متر بارش و با يك پراكنش منطقي حداقل 5 ماهه، ظرف يك سال امكان توسعه باغات زيتون ديم در اين مناطق وجود دارد.

وي عنوان كرد: در سال جاري براي استانهاي مذكور بالغ بر 50 درصد توسعه باغات زيتون ديم هدف گذاري شده كه در سالهاي آينده توسعه اينگونه باغات با آهنگ بيشتري رشد خواهد كرد.

عرب تاكيد كرد: توسعه سالانه 50 هزار هكتار باغات ديم در كشور ظرف مدت برنامه پنجم وششم در قالب برنامه اي 10 ساله، مورد نظر است كه در صورت تامين ملزومات ميزان باغات زيتون ديم از حدود 10 هزار هكتار به 300 هزار هكتار افزايش مي يابد.

وي با بيان اينكه از سال جاري توسعه باغات زيتون ديم در كليه استانها به صورت پايلوت در راستاي توسعه پايداركشور و نيز حفظ منابع آب و خاك انجام مي شود، افزود: در حال حاضر دستورالعملهاي فني اجراي طرح توسعه باغات ديم در كشور تهيه و تدوين شده و اميدواريم تا زمان كشت باغات زيتون ديم در زمستان و بهارآينده، اعتبارات و ملزومات آن تامين شود.

نماينده مجري طرح زيتون وزارت جهاد كشاورزي در پايان كيفيت فرآورده هاي توليد زيتون در كشور را بسيار بالا ارزيابي كرد و گفت: كيفيت روغن زيتون در كشور قابل رقابت با كيفيت محصولات جهاني است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir
1387/06/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal