وزير جهاد كشاورزي : در 16 ماه اخير بخش كشاورزي از موفق ترين بخشهاي ايران بوده است .

 

وزير جهاد كشاورزي گفت : در 16 ماه اخير بخش كشاورزي از موفق ترين بخشهاي ايران بوده است .

 

مهندس اسكندري در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبكه دوم سيما با اشاره به تغيير نظام خريد محصولات كشاورزان افزود: در دولت نهم بسياري از محصولات كشاورزان مانند گندم و دانه هاي روغني خريد نقدي شد و در برخي محصولات‌مانند زعفران و كشمش نيز با ايجاد تشكل هايي نظام خريد توافقي صورت گرفت.

وي درباره اقدامات وزارتخانه در برنامه ريزي براي توليد محصولات كشاورزي و جلوگيري از كمبود و يا فراواني يك محصول در سالهاي زراعي مختلف‌,گفت: به همين منظور هر دو ماه يكبار با اعضاي هيات مديره اتحاديه تعاونيهاي توليد محصولات كشاورزي سراسر ايران جلساتي تشكيل مي شود تا برنامه‌ريزي مناسبي در توليد اين محصولات به عمل آيد.

اسكندري با اشاره به اينكه الگوي كشت بايد با توجه به نياز, مزيت و شرايط اقليمي تنظيم شود,گفت: 43 كميته راهبردي براي محصولات مختلف تشكيل شده است كه اعضاي آن شامل مروجان‌, محققان و توليدكنندگان خبره هستند و الگوي كشت را برنامه ريزي مي كنند.

وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه اين وزارتخانه تصميم ندارد صادرات محصولات را متوقف كند,افزود: به شرطي كه بر صادرات مديريت شود مي توان در شرايط خاص صادرات را قطع نكرد و واردات را ادامه داد.

اسكندري گفت:در هيچ زماني بيش از 30 هزار تن سيب زميني صادر نشده است اما در تير ماه امسال براي صادرات اين محصول جايزه صادراتي گذاشتيم و در 7 ماه سال 85 حدود 115 هزار تن سيب زميني صادر شد .

وي درباره گراني گوجه فرنگي گفت :هم اكنون گوجه از 600 تا 2000 تومان در ايران به فروش مي رسد و اگر چه كه محصول خارج از فصل گرانتر است اما هيچ كنترلي هم بر قيمت آن نيست .

اسكندري درباره تخم مرغ نيز افزود : تضمين دو ساله‌اي به توليد كنندگان تخم مرغ داده‌ايم كه با ظرفيت بيش از 900 هزار تن به توليد تخم مرغ بپردازند در حاليكه نياز كشور 730 هزار تن است .
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/10/17
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal