لزوم تنظیم سند همکاری بین‌استانی در زمینه فعالیت های دامپزشکی

در نخستین نشست مجمع هماهنگی مدیران کل منطقه 3 کشور در مشهد، لزوم تنظیم سند همکاری بین‌استانی در بخش فنی دامپزشکی به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی دامپزشکی خراسان رضوی، دکتر مجید روحانی‌نژاد مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی و رئیس مجمع هماهنگی مدیران کل منطقه 3 کشور با اعلام مطلب فوق، گفت: جلب مشارکت‌های عمومی در بحث صنایع جانبی و تکمیلی فرآورده‌ها و هویت‌دار کردن دام و فرآورده‌های دامی، رفع چالش‌های مشترک منطقه‌ای در بحث خدمات دامپزشکی، نقاط مشترک در بحث قرنطینه‌ها، نظارت بر سلامت دام و فرآورده‌های خام دامی، استفاده از توان و ظرفیت‌های کل منطقه، بررسی آموزش‌های تخصصی و عمومی و ... از جمله نکاتی است که در تنظیم این سند بر آنها تاکید خواهد شد.

وی اظهار داشت: بررسی و تبادل نظر در مورد مسائل و مشکلات نقل و انتقال دام و طیور و فرآورده‌های خام دامی، مسایل مرتبط با بهداشت شیر خام، ارزیابی عملکرد و تحلیل برنامه پنجم توسعه دامپزشکی در کشور، بحث و بررسی پیرامون ماده 19 آیین‌نامه نظارت بهداشتی و ... از جمله مواردی است که علاوه بر تنظیم سند همکاری در مورد آنها نیز بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.

رئیس مجمع هماهنگی مدیران کل منطقه 3 کشور خاطرنشان ساخت: استان‌های مستقر در منطقه 3 با اشغال 45 درصد مساحت کشور، بیشترین مساحت مناطق را به خود اختصاص داده‌اند و از نظر پراکندگی دام و نیز مرز مشترک با سایر کشورها رتبه نخست را در بین مناطق دامپزشکی دارند که این موارد اهمیت مباحث این منطقه را بیش از پیش افزایش می‌دهد.
1394/05/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal