حفظ ذخایر ژنتیکی، اصلاح نژاد و نوسازی واحدهای دام و طیور کشور در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی
معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بر انتخاب، اصلاح و تکثیر بهترین نژادهای دام و طیور مورد نیاز در کشور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی فارس، دکتر رکنی در بازدید از خط تولید پنیر باف 520 گرمی در شرکت شیر پگاه فارس که برای نخستین بار در جنوب کشور افتتاح می‌شود، حفظ ذخایر ژنتیکی و اصلاح نژاد دام و طیور کشور، تغییر در ترکیب جمعیت دام‌ها در جهت کاهش جمعیت دام‌های کم‌بازده و افزایش دام‌های پربازده و اصلاح ساختارهای مدیریتی واحدهای پرورشی و بهسازی و نوسازی جایگاه، تأسیسات و تجهیزات دامداری‌ها و مرغداری‌ها را از سیاست‌های معاونت امور دام برشمرد.
وی، تلاش در حفظ و توسعه سرمایه‌گذاری‌های موجود در جهت ارتقای بهره‌وری در واحدهای فعال و فعال‌سازی واحدهای نیمه‌فعال و راکد، ارتقای کیفیت علوفه‌های رایج و بهره‌برداری از منابع علوفه‌ای جدید، پسماندها و بقایای زراعی و صنعتی در تغذیه دام، برنامه‌ریزی در تأمین خوراک مورد نیاز جمعیت دام و طیور از طریق منابع داخلی، تلاش در ارتقای سطح دانش فنی و تکنولوژی نوین صنعت خوراک دام و ماشین‌آلات مربوطه از طریق نوآوری‌های علمی و واردات توسط بخش‌های غیردولتی و پیگیری تأمین منابع مالی، تسهیلات بانکی، بیمه و سایر خدمات حمایتی را از دیگر سیاست‌های این معاونت برشمرد.
معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، وظایف اساسی این معاونت را ایجاد مؤسسه‌های نمونه برای دامپروری و پرورش طیور به منظور ادامه روش‌های دامداری و مرغداری نوین، انجام تحقیقات مربوط به دامپروری و ارائه طرق حل مشکلات با توجه به تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده و ایجاد کارخانه نمونه لبنیات و جوجه‌کشی و انجام سایر اقدامات لازم برای بهبود صنایع لبنی و پرورش طیور دانست.
وی یادآور شد: امروز با سیاست اتخاذ شده در بحث واردات، قیمت نهاده‌ها با کاهش قیمت همراه بوده که سبب کمک به توسعه دامپروری در کشور شده است.
دکتر قاسمی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز در این بازدید گفت: عزم سازمان بر حمایت از مجتمع‌های کشاورزی و دامپروری است زیرا این مجتمع‌ها می‌توانند برای سایر بخش‌ها پشتیبان و کمک باشند.
وی افزود: این مجتمع با پتانسیل‌های بسیار خوبی که دارد، می‌تواند در بخش صادرات بسیار فعال عمل کند.
در این بازدید دکتر شجاعی مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت پگاه فارس نیز گفت: این مجتمع دارای 5580 راس گاو شامل 2200 راس دوشا، 680 راس گوساله زیر 3 ماه، 200 گوساله نر پرواری و 2500 مولد است.
وی به ارائه توضیحات کامل در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته توسط این مجتمع پرداخت.
گفتنی است؛ خط تولید پنیر باف 520 گرمی در شرکت شیر پگاه فارس برای نخستین بار در جنوب کشور با هزینه‌ای بالغ بر 36 میلیارد ریال و تولید 6000 پاکت در ساعت افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
1394/08/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal