وزارت جهاد کشاورزی در ترویج و توسعه فرهنگ و مدیریت جهادی نقش دارد

تمام عرصه‌های موجود در وزارت جهاد کشاورزی در ترویج و توسعه فرهنگ و مدیریت جهادی نقش دارند.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، آیت ا.. حسن عالمی نماینده ولی فقیه در این وزارتخانه در نشست کمیته علمی همایش ملی سالانه فرهنگ و مدیریت جهادی با بیان این مطلب گفت: برای توسعه فرهنگ و مدیریت جهادی باید از هر امکان و ظرفیتی در جای خود استفاده کرد و مدیران و مسؤولان وزارتخانه نیز شوق و انگیزه مساعدت در این زمینه را دارند.

وی هدف رهبر معظم انقلاب اسلامی از نامگذاری امسال با عنوان اقتصادو فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را نفوذ و القاء این شعار در سطح بسیار وسیع و عمومی کشور دانست و اظهار داشت: در سطح وزارت جهاد کشاورزی به منظور تبیین این شعار و شیوه‌های اجرایی کردن آن و ارایه الگوها و نمونه‌های عینی و عملی، برپایی همایش ملی و فرهنگ و مدیریت جهادی نقش آفرین و تأثیرگذاراست.

 آیت ا.. عالمی با بیان این که از مهمترین شیوه‌ها باید برای معرفی این فرهنگ و مدیریت استفاده کرد، ابراز داشت: با مستند سازی و معرفی نمونه های عینی و موجود مدیریت جهادی در کشور می‌توان افراد جامعه کارکنان و به ویژه نسل جدید را با این فرهنگ و شیوه مدیریت آشنا کرد.

در این نشست دکتر حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی نیز با اذعان به این که فرهنگ جهادی از ابتدای انقلاب در کارهای زیر بنایی کشاورزی و دامداری و... وارد میدان شده است تصریح کرد: فرهنگ جهادی و مدیریت جهادی ، یک روش مدیریتی و یک نگرش اعتقادی در انجام مأموریت ها و مسؤولیت ها است که می‌تواند در سطح کلان و در سطح بخش  مؤثر باشد.

وی مباحث اعتقادی را موتور محرکه حرکت جهادی دانست وگفت: اگر یک حرکت پرقدرت با انگیزه های اعتقادی در راستای اصلاح نظام اقتصادی به کار گرفته شود می تواند موفقیت های زیادی به ارمغان بیاورد.

دکتر رکنی دانش، توانمندی، نیروی انسانی وولایت محوری را از تاثیرگذارترین عوامل شکل گیری مدیریت و فرهنگ جهادی عنوان کرد و افزود: عواملی همچون ایثار، وجدان کاری، شجاعت، ارتباط با مردم، توسعه مدیریت مشارکتی، پشتکار، ساده زیستی و صرفه جویی و سرعت در تصمیم گیری از جمله ارزش های حاکم بر فرهنگ و مدیریت جهادی است.

وی اظهار داشت: برای ترویج و توسعه فرهنگ جهادی باید این شاخص ها به عنوان سبک مدیریت جهادی و یک ارزش اشاعه پیدا کند.

در این نشست دکترحاجی احمدی رئیس کمیته علمی همایش ملی فرهنگ ومدیریت جهادی گفت: به منظور ترویج و مدیریت بر فرهنگ جهادی و تبیین مدیریت جهادی، اقدام های اساسی همچون تبین فرهنگ ومدیریت جهادی و شاخص های آن، آسیب شناسی و دلایل افول فرهنگ و مدیریت جهادی و بازآفرینی و رهیافت های ترویج فرهنگ ومدیریت جهادی صورت گرفته است.

وی بازآفرینی و ترویج فرهنگ ومدیریت جهادی را از ماموریت ها و اهداف راهبردی این همایش برشمرد و ابراز داشت: در سالی که با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده است، بنیان گذاران فرهنگ وسبک مدیریت جهادی، مخاطبان خاص این پیام هستند و در تبیین و ترویج آن یک وظیفه و رسالت مضاعف بر عهده دارند.

 

1393/03/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal