19 میلیون هکتار از اراضی ملی دارای سند حدنگاری است
مدیر کل دفتر حدنگاری اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور گفت: آذربایجان غربی در اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی جزو استان‌های پیشرو در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، صفدر نیازی در سومین جلسه شورای هماهنگی طرح کاداستر اراضی کشاورزی استان، با بیان این که اقدامات انجام گرفته در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی در استان شایسته تقدیر است، اظهار کرد: اجرای طرح کاداستر کمک می‌کند در مدیریت بر مزرعه، بهره‌وری، افزایش ارتقای راندمان آب و تمامی مسایلی که در کشاورزی مطرح است داده‌های پایه‌ای منطقی و درستی داشته باشیم و بر آن اساس راندمان تولید را ارتقا دهیم.
وی تهیه نقشه کاداستر از اراضی کشاورزی و ایجاد پایگاه جامع و یکپارچه داده اطلاعات مکانی و توصیفی به منظور تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی، برنامه‌ریزی جهت مدیریت یکپارچه اراضی، مدیریت بهینه اراضی کشاورزی و اراضی منابع ملی را از دیگر اهداف طرح کاداستر اراضی کشاورزی برشمرد که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان برنامه ششم این طرح به اتمام می‌رسد.
نیازی ادامه داد: قانون جامع حدنگاری اراضی کشاورزی (کاداستر) به منظور سنددار کردن کل اراضی کشور در بهمن ماه سال 93 در مجلس شورای اسلامی مصوب شد و وزارت جهاد کشاورزی این قانون را به امور اراضی کشور ابلاغ کرد.
وی خاطرنشان کرد: آثار اجتماعی این طرح بسیار زیاد است و اجرای این طرح فقط برای جهاد کشاورزی نیست، بلکه برای تمامی کشور و سایر دستگاه‌ها خواهد بود.
مهندس توفیقی مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز در این جلسه گفت: بیش از 19میلیون هکتار از اراضی ملی کشور دارای سند حدنگاری هستند که از این تعداد حد نگاری 9 میلیون هکتار فقط در سال 94 انجام گرفته است.
وی افزود: مهمترین راهکار مقابله با پدیده زمین خواری اجرای طرح کاداستر و تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی است.
توفیقی بیان کرد: برای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی در استان اعتباری در حدود یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.1395/02/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal