300 هزارتن کیوی سالانه در کشور تولید می شود
مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن کیوی در ایران تولید می‌شود، گفت: صادرات این محصول بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای کشور درآمد دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از فارس،ابوالقاسم حسن‌پور گفت: سالانه حدود 300 هزار تن کیوی در کشور تولید می‌شود.
وی افزود: سه استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان از استان‌های تولید‌کننده این محصول در کشور به شمار می‌روند.
مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد بیان داشت: 11 هزار هکتار سطح زیر کشت محصول کیوی است و سالانه بین 100 تا 130 هزار تن از تولیدات آن صادر می‌شود.
حسن‌پور بیان داشت: هر کیلو از این محصول به قیمت بیش از یک دلار صادر می‌‌شود و درآمد حاصل از صادرات این میوه بیش از 100 میلیون دلار است.
وی با اشاره به شرایط مربوط آب‌و هوایی برای تولید این محصول بیان داشت: کشورهای ایتالیا، نیوزلند، شیلی و یونان از عمده‌ترین کشورهای تولید کننده این محصول به شمار می‌روند و دارای شرایط مساعد آب و هوایی برای تولید این محصول هستند.
حسن‌پور تصریح کرد: ایران پس از کشورهای ایتالیا، نیوزیلند و شیلی رتبه چهارم تولید این محصول را در جهان دارد.
مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: فصل برداشت کیوی ایران با فصل برداشت کشورهای عمده تولید‌کننده این محصول در دنیا متفاوت است به همین دلیل می‌توان مشتریان خوبی را جذب این محصول کرد.
وی افزود: کیفیت این محصول به دلیل جذب بیشتر آفتاب نسبت به کیفیت تولید آن در کشورهای دیگر بالاتر است.
حسن‌‌پور بیان داشت: صادرات کیوی آغاز شده و بخش قابل توجهی از این محصول به کشورهای اروپایی و همچنین روسیه، آذربایجان، روسیه و ترکمنستان صادر می‌شود.
1394/09/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal