پاسگاه های جنگلبانی به تجهیزات و سیستم های رادیویی و بی سیم مجهز می شوند

قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای هر ۷۰ تا ۸۰ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی یک جنگلبان داریم که یک هفتم استاندارد جهانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ناصر مقدسی اظهار داشت: براساس استاندارد جهانی باید برای هر 10 هزار هکتار یک محیط بان در نظر گرفته شود که قرار است با همکاری دولت در جهت تقویت و تامین نیروهای آماده برای یگان حفاظت تعداد جنگلبان ها را به حد نصاب استانداردهای جهانی برسانیم.

وی افزود : حفاظت از منابع طبیعی و به ویژه حفاظت از جنگل ها با توجه به اینکه کشور در عرض جغرافیایی میانه ای قرار گرفته و قسمت اعظم کشور برخوردار از آب و هوای خشک و نیمه خشک است ، خیلی ضروری و  عرصه های جنگلی و منابع طبیعی فوق العاده حساس است که با کمک جنگلبان ها میسر می شود.

وی ادامه داد:  با تفاهم ستاد مشترک نیروهای مسلح با سازمان جنگل ها هر سال تعدادی از نیروهای سرباز وظیفه در کنار نیروهای کادر رسمی سازمان انجام وظیفه می کنند و مشغول تقویت نیروها هستیم.

قائم مقام سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حفاظت از جنگل ها افزود: پاسگاه های جنگلبانی سازمان در حال افزایش است و  به تجهیزات و سیستم های رادیویی و بی سیم مجهز می شوند و از طریق تقویت بخش دولتی و مشارکت مردم حفاظت از منابع طبیعی محقق می شود.

به گفته مقدسی ، اغلب استان ها با مشکل کمبود محیط بان مواجهند و اگر این مشکل رفع شود، عاملی بازدارنده در تخریب محیط زیست خواهد بود.

قائم مقام سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری افزود:با همت جدی نیروهای فداکار جنگلبان  به ویژه از اوایل اردیبهشت امسال، این نیروها به صورت آماده باش 24 ساعته هستند که توانستیم تعداد زیادی از موارد آتش سوزی را در همان اغاز پیشگیری کنیم.

1394/05/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal