خريد 6/2 ميليون تن گندم از كشاورزان

مجري طرحهاي ويژه وزارت جهاد كشاورزي گفت: از ابتداي فصل برداشت گندم تا كنون، 6/2 ميليون تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان به نرخ تضميني و به طور نقدي خريداري شد.           

مهندس كمال ذبيحي در گفت و گو با خبرگزاري فارس، افزود: با وجود بروز پديده خشكسالي در كشور و كاهش اندك در توليد، از ابتداي فصل برداشت گندم تا كنون 6/2 ميليون تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان به نرخ تضميني و به طور نقدي خريداري شد.

مجري طرحهاي ويژه وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به نرخ پايه خريد تضميني 280 تومان و احتساب رطوبت مفيد، گفت: هر كيلوگرم گندم به طور متوسط 290 تومان خريداري شد كه با توجه به آمار خريد حدود 754 ميليارد تومان بابت خريد گندم به كشاورزان پرداخت شد.

ذبيحي با اشاره به ورود بخش خصوصي در خريد گندم از كشاورزان ، گفت: كارخانه هاي خوراك دام و طيور، آردسازي و ماكاروني نيز نسبت به خريد گندم اقدام كرده است.

وي گفت: ما به كشاورزان توصيه مي‌كنيم گندم خود را به دولت بفروشند، زيرا ممكن است برخي از خريداران خصوصي گندم را به خاطر گران بودن در خارج از بيرون مرزها صادر كنند كه البته دولت براي جلوگيري از خروج گندم بر صادرات آن عوارضي وضع شده است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir
pr@agri-jahad.ir

1387/04/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal