رضايت فراكسيون هاي توسعه صادرات غيرنفتي و صنايع غذايي مجلس از برنامه‌هاي وزير پيشنهادي جهاد كشاورزي

 

 

سخنگوي فراكسيون صنايع غذايي مجلس گفت: برنامه‌هاي محمود حجتي وزير پيشنهادي جهاد كشاورزي، در راستاي توسعه كشاورزي و صنايع غذايي است.

 حسين اميري خامكاني، نماينده مردم زرند در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس گفت: حجتي در نشستي با اعضاي فراكسيون صنايع غذايي و فراكسيون توسعه صادرات غيرنفتي مجلس، با تشريح برنامه‌هاي خود در زمينه توسعه صنايع فرآوري و ايجاد ارزش افزوده و صادرات محصولات كشاورزي، توانست رضايت حاضران را جلب كند. رئيس فراكسيون توسعه صادرات غيرنفتي و سخنگوي فراكسيون صنايع غذايي مجلس توسعه صنايع غذايي، تامين محصولات كشاورزي و دامي مورد نياز اين صنايع، صادرات كالاهاي غيرنفتي و افزايش درآمدهاي ارزي را از دغدغه‌هاي اين دو فراكسيون برشمرد و اظهار داشت: برنامه‌هاي وزير پيشنهادي آقاي روحاني بر تأمين امنيت غذايي، توسعه صنايع فرآوري و دستيابي اين صنايع به محصولات زراعي و باغي با قيمت اقتصادي تاكيد دارد.

 نماينده مردم زرند در مجلس افزود: حجتي در برنامه‌هاي خود به راه‌اندازي كارگاه‌هاي فرآوري در محل مزارع براي ايجاد ارزش افزوده، اشتغال‌زايي، جلوگيري از هزينه‌هاي اضافه حمل و نقل و روان‌سازي فضاي كسب و كار در حوزه كشاورزي اشاره كرد.

 وي در عين حال گفت: عملي شدن اين برنامه‌ها در حوزه كشاورزي مستلزم همكاري‌هاي متقابل دولت و مجلس، بانك‌ها و بخش خصوصي است.

 عضو كميسيون انرژي مجلس، اذعان داشت: وزير پيشنهادي كشاورزي دولت يازدهم نسبت به مشكلات و نيازهاي حوزه كشاورزي، آگاه و مسلط و در مورد زير بخش‌هاي مختلف اعم از آب و خاك، زراعت و باغباني، صاحب تجربه است.

 اميري ابراز اميدواري كرد كه با توجه به حساسيت‌هاي مجلس در خصوص شايسته سالاري و همچنين بروز مشكلات اقتصادي و تورم و تحريم‌هاي اقتصادي، وزير پيشنهادي جهاد كشاورزي بتواند آراء قابل قبولي از مجلس كسب كند.

1392/05/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal