صدور سند برای 135 میلیون هکتار از اراضی کشور

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری اعلام کرد: 135 میلیون هکتار از اراضی ملی کشور سنددار شده‌اند و سند آنها به شکل دفترچه‌ای است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل‌ها، مسعود منصور که به منظور افتتاح کمربند سبز حفاظتی به عنوان طرح آزمایشی و نمونه‌ای کشور در روستایی از شهرستان مهدیشهر به استان سمنان سفر کرده بود در جمع خبرنگاران خاطرنشان ساخت: تبدیل اسناد اراضی ملی از دفترچه‌ای به تک‌برگی یا کاداستر امسال با 200 میلیارد ریال اعتبار ادامه می‌یابد.

منصور با اشاره به آمادگی سازمان جنگل‌ها برای انعقاد تفاهم‌نامه با استانداران برای تخصیص اعتبار استانی به منظور صدور سند کاداستر برای اراضی، ادامه داد: به میزان اعتبار استانی، اعتبار ملی نیز به این کار اختصاص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: کار صدور اسناد اراضی در استان‌های کشور پیشرفتی بین 80 تا 95 درصدی دارد و طبق برنامه، این کار باید طی سال‌های 94 و 95 تکمیل شود.

این مسوول اظهار داشت: تا پایان برنامه ششم توسعه در کشور، تمام اسناد اراضی ملی باید به صورت کاداستر یا تک‌برگی باشند.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، در مورد خشکیدگی درختان بلوط در منطقه غرب کشور، گفت: سال گذشته در سطح 11 میلیون هکتار خشکیدگی درخت بلوط مشاهده شد که پس از بارندگی‌های خوب پایان سال گذشته این عارضه متوقف شد.

وی با اشاره به بازدید کارشناسان فائو از خشکیدگی و مشکل درختان بلوط منطقه غرب کشور، تصریح کرد: این عارضه اکنون کنترل شده و گسترشی ندارد.

1394/02/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal