واسطه‌گران زنجیره تولید مرغ ساماندهی می‌شوند

واسطه‌گران زنجیره تولید مرغ به منظور تعدیل و تثبیت قیمت مرغ شناسنامه‌دار و ساماندهی می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی فارس، محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، تثبیت قیمت مرغ را از موفقیت‌های بخش کشاورزی خواند و اظهار داشت: در حال حاضر حدود 120 واسطه و عامل توزیع در بازار مصرف مرغ وجود دارد که به زودی شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا قیمت نهایی عرضه شده هم به نفع تولید کننده و هم مصرف کننده باشد.

وی افزود: باید واسطه‌های بازار مرغ را به کشتارگاه‌ها وصل کرد تا سود حاصله در این زنجیره متناسب بین عوامل تولید تقسیم شود.

قاسمی خاطرنشان کرد: در استان فارس میزان جوجه‌ریزی حدود 6.5 میلیون قطعه بوده اما نیاز بازار استان 4 میلیون قطعه است.

به گفته وی، افزایش سایز و وزن نیز داریم که باید با مدیریت صحیح و ارائه برنامه‌های کوتاه‌مدت نظیر کنترل ثبت و بالا بردن دوره جوجه‌ریزی و همچنین فعالیت مستمر کمیته پایش و با تدوین برنامه‌های بلندمدت مانند تشکیل زنجیره‌های تولید و صادرات، ایجاد فرهنگ‌سازی در تولید و مصرف مرغ سایز، مازاد تولید در استان فارس را کنترل کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس یادآور شد: با هماهنگی تعزیرات فاصله بین قیمت تولید مرغ زنده تا قیمت عرضه شده به مصرف کننده را کنترل می‌کنیم.

وی همچنین ضمن برخورد با تولید کنندگان فاقد مجوز که اقدام به جوجه‌ریزی می‌کنند تاکید کرد: این تولید کنندگان شناسایی و مرغ تولیدی آنان نیز خریداری نمی‌شود.

1394/03/25
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal