وزارت جهادکشاورزی جزو سالم‌ترین دستگاه‌های دولتی کشور است

وزارت جهادکشاورزی جزو سلامت‌ترین دستگاه‌های دولتی کشور است.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهادکشاورزی، مهندس احمد طمراسی رییس مرکز حراست وزارتخانه در گردهمایی مدیران هسته‌های گزینش با بیان این مطلب گفت: نیروی انسانی، ارزشمندترین سرمایه هر ساختار است و وزارت جهادکشاورزی در این حوزه به لحاظ سلامت جزو برترین‌ها در کشور می‌باشد.

وی افزود: پایش و صیانت از نیروهای انسانی در اولویت کاری حراست است ضمن آن که صیانت از عناصر تولید نیز مدنظر ما است.

طمراسی ادامه داد: نیروی انسانی در وزارت جهادکشاورزی به علت گستره این حوزه، تنوع مسوولیت و پیچیدگی‌های آن در شرایط خاص‌تری نسبت به سایر دستگاه‌های دولتی انجام وظیفه می‌کنند.

وی در همین حال کاهش شدید نیروی انسانی در حوزه حراست، نبود تدبیر لازم برای کارکنانی که در حوزه حراست در حال بازنشستگی هستند و نبود مزایای کافی برای معیشت کارشناسان حراست و جذب غیرهدفمند در تامین نیروی انسانی را از چالش‌های موجود برشمرد.

رییس مرکز حراست، ترکیب تخصصی و جنسیتی را از جمله موضوعات مهم و قابل بررسی در عرصه جذب نیروها دانست و اظهار داشت: باید تلاش شود نیروی انسانی جذب وزارتخانه شود که بتواند در راستای اهداف بخش کشاورزی همکاری کند.

در این گردهمایی، محسن محمدی مسوول دبیرخانه هیات مرکزی گزینش نیز هدف از برگزاری این گردهمایی را آشنایی با دیدگاه‌های دبیر هیات مرکز گزینش و دیدگاه‌های دبیر عالی گزینش، ایجاد هماهنگی و وحدت‌رویه میان هسته‌های گزینش و واحدهای مرتبط با آن و رفع برخی مشکلات عنوان کرد.

وی بررسی صلاحیت اخلاقی، سیاسی و اعتقادی متقاضیان استخدام در وزارتخانه از بدو ورود تا مرحله رسمی‌شدن را از وظایف هیات‌های گزینش برشمرد.

محمدی درباره مهندسان ناظر پخش کشاورزی نیز گفت: از 10 هزار مهندس ناظر متقاضی استخدام در بخش کشاورزی، کار گزینش 95 درصد آنها انجام شده است.

وی هدف فعالیت‌های گزینش را سلامت و کارآمدی دستگاه کمک به مدیریت دانست و خواستار حمایت از بخش گزینش به لحاظ اعتباری و امکانات شد.

مسوول دبیرخانه هیات مرکزی گزینش با بیان این که مقام معظم رهبری در بند 3 سیاست‌های نظام اداری بر روزآمدی روش‌های گزینش تاکید کرده‌اند، ابراز داشت: بر این اساس، هیات عالی گزینش و هم هیات‌های مرکزی گزینش به دنبال بهبود معیارها و روش‌های احراز صلاحت کارکنان هستند.

1393/06/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal