562 شهرک کشاورزی در کشور تا پایان امسال ساماندهی می شوند

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و عضو هیات مدیره شرکت شهرک های کشاورزی ایران گفت: با توجه به تاکیداتی که در ماده 194 برنامه پنجم توسعه شده، 562 شهرک کشاورزی تا پایان امسال ساماندهی می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشارزی به نقل از ایرنا، علیرضا اورنگی در مراسم معرفه نخستین مدیر شرکت شهرک های کشاورزی خراسان جنوبی در بیرجند افزود: ماهیت اصلی این شهرک های کشاورزی، تغییر رویه کشاورزی کشور از سمت سنتی به سوی صنعتی است.

وی گفت: این شهرک های صنعتی کشاورزی شامل مجتمع های گلخانه ای، دامی و شیلات می شوند که در سراسر کشور پراکنده و در 20 سال اخیر دایر شده اند.

اورنگی با بیان اینکه تاکنون نمایندگی شرکت شهرک های صنعتی در 12 استان کشور راه اندازی شده و این کار تا پایان سال ادامه می یابد، افزود: به دلیل بی توجهی به مجمتع های کشاورزی در ایران و نیز پراکندگی و نابسامانی آنها، بخش زیادی از سرمایه گذاری ها در بخش کشاورزی راکد مانده و از این روی دولت تصمیم گرفته با انسجام مدیریتی در مجمتع های کشاورزی ایران و متصل کردن آنها به یک شبکه تولیدی، آنها را وارد فضای تولید کند.

وی در بخش دیگری گفت: هم اکنون با سه چالش اساسی در کشور مواجه ایم که شامل کمبود آب شیرین، امنیت غذایی و تخریب محیط زیست است و به تازگی موضوع ضرورت افزایش جمعیت که از سوی مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفته که اگر این ها را کنار هم بگذاریم، ضرورت توسعه و گسترش اقتصاد کشاورزی کشور در قالب شرکت شهرک های کشاورزی بیش از گذشته احساس می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز گفت: هم اکنون در سطح استان 32 مجتمع دامپروری، کشاورزی و گلخانه ای ساخته شده و یا در دست ساخت است که با توجه به اینکه 35 درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی خلاصه می شود، ساماندهی این مجتمع ها در قالب شرکت شهرک های کشاورزی ضرورت دارد.

هاشم ولی پور مطلق افزود: ساماندهی شهرک های کشاورزی با تاسیس شعبه های شرکت شهرک های کشاورزی در استان صورت می گیرد که امروز نخستین شعبه آن در بیرجند و به یکی از همکاران سخت کوش و با تجربه واگذار می شود.

در این مراسم کورش کیانفر به عنوان نخستین مدیر شرکت شهرک های کشاورزی خراسان جنوبی در بیرجند معرفی شد.

1394/02/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal