اجراي طرح پايش باقيمانده‌هاي شيميايي در فرآورده‌هاي خام دامي

محسن مشكات، معاون تشخيص و درمان سازمان دامپزشكي به ايسنا گفت: بر اساس آخرين نتايج پايش مرغ‌هاي توليد شده در سال گذشته، هيچ يك از نمونه‌گيري‌هاي انجام شده از نظر باقيمانده‌هاي شيميايي بالاتر از حد مجاز نبودند و نتايج پايش فرآورده‌هاي خام دامي از جمله مرغ به زودي اعلام مي‌شود.

وي افزود: از پنج سال گذشته تا كنون طرح پايش باقيمانده‌هاي شيميايي مواد غذايي با منشاء دامي با آزمايش ‌عسل كار خود را آغاز كرد و در ادامه فرآورده‌هاي دامي ديگري مانند ماهي قزل‌الا، مرغ، تخم‌مرغ، گوشت قرمز و... نيز در دستور كار براي آزمايش قرار گرفت.

معاون تشخيص و درمان سازمان دامپزشكي اظهاركرد: براي پايش باقيمانده‌هاي شيميايي از جمله فلزات سنگين، هورمون‌ها، سموم وغيره، چهار آزمايشگاه و مركز كنترل كيفي مواد غذايي در استان‌هاي تهران، مشهد، قزوين و اروميه وجود دارد كه هريك باقيمانده‌هاي خاصي را مورد آزمايش قرار مي‌دهند.

وي افزود: در راستاي اين تقيسم وظايف، آزمايشگاه كنترل كيفي مواد غذايي مشهد موظف به پايش فلزات سنگين روي فرآوده‌هاي خام دامي مانند مرغ شده است كه نتايج آن به زودي اعلام مي‌شود.

مشكات خاطرنشان كرد: آخرين گزارش آزمايشگاه كنترل كيفي مواد غذايي مشهد كه هفته گذشته به سازمان دامپزشكي ارسال شد، فلزات سنگين در هيچ كدام از نمونه‌هاي آزمايش شده در سال گذشته بالاتر از حد مجاز نيست.

وي ادامه داد: بر اساس استانداردهاي موجود حد مجاز سرب در گوشت مرغ 100 PPB معادل 100 ميكروگرم در هر كيلوگرم و حد مجاز كاديوم 50 PPB معادل 50 ميكروگرم در هر كيلوگرم است اما با وجود اين استانداردهاي مناسب و آزمايش‌هاي دقيق هيچ يك از نمونه‌هاي آلوده به فلزات سنگين نبودند.

به گفته معاون سازمان دامپزشكي كشور پايش باقيمانده‌هاي شيميايي فرآورده‌هاي خام دامي 92 در حال انجام است كه به زودي نتايج آن اعلام مي‌شود.

1392/07/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal