یادگار امام راحل: شکل گیری جهاد سازندگی با هدف توانمندسازی روستاییان

یادگار گرامی امام راحل تأکید کرد: یک نظام و مجموعه حاکمیتی علاوه بر آنکه شکم گرسنگان را باید سیر کند و محتاج و درمانده را به سرمنزل برساند، باید کاری کند که احتیاج و فقر از بین برود .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با جمعی از جهادگران وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به روایتی از امام کاظم (ع) اظهار داشت: براساس این روایت کسانی که خداوند عهد خود را به آنها واگذار کرده باید فقرا را ارتقاء داده تا فاصله طبقاتی کم شود .

وی یادآورشد: انقلاب اسلامی هنگام شکل گیری یکی از وظایف خود را مقابله با فاصله طبقاتی و مبارزه با استضعاف می دانست. باید توجه کرد که این به معنای جنگ فقیر و غنی نیست بلکه به معنای جنگ بر سر فقر و غنا و آن نظم و نظامی است که به فاصله طبقاتی می انجامد.

وی تاکید کرد: نباید اینگونه باشد که در جامعه و نظام روابط اجتماعی و قوانین و مقررات به شکاف فقیر و غنی بیانجامد، بلکه همه باید غنی باشند و جهاد سازندگی با همین هدف شکل گرفت  زیرا در هرجامعه ای -ولو مدینه النبی(ص)- باشد فقر وجود دارد.

سید حسن خمینی گفت: جهاد سازندگی شکل گرفت تا فقرا بالا آمده، آرام آرام غنی شوند و بتوانند دست دیگران را هم بگیرند و در روستاها و مناطق کوچک سایر افراد را با قدرت توانمند سازی خود به غنا برسانند. زیرا هدف صرفا سیرکردن شکم افراد نیست و این گام اول است؛ یک نظام و مجموعه حاکمیتی علاوه برآنکه شکم گرسنگان را باید سیرکند و محتاج و درمانده را به سرمنزل برساند، باید کاری کند که احتیاج و فقر از بین برود .

وی افزود: جهاد سازندگی تلاش بسیار موفق و ارزشمندی در راستای نیت بسیار پاکی بود که در دفاع مقدس با تلاش های بی نظیر خود با عنوان سنگر سازان بی سنگر افتخار آفرید.

پیش از سخنان یادگار امام، آیت الله حسن عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در سخنانی اظهار داشت: هدایت امام درتمام دوران قبل از نهضت تا دوران حاکمیت براساس امر وهدایت الهی بوده است.

1394/03/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal