تاكيد سخنگوي دولت بر ضرورت ارتقاي جايگاه روابط عمومي وزارتخانه ها و سازمان ها

دكتر غلامحسين الهام با بيان اينكه دغدغه و حساسيت ويژه رييس جمهور در تسهيل و برداشتن همه موانع در ارتباط بي واسطه ايشان و مسوؤلان بلندپايه دولت با مردم بايد الگو و سرمشق  روابط عمومي ها در گسترش ارتباط و تعامل دستگاهها با مردم قرار گيرد، تاكيد كرد: قوت روابط عمومي ها در جاري سازي اين روحيه نشأت گرفته از تعاليم اسلامي در سازمانهاست كه بواسطه آن مردم نيز بخوبي از خدمات انجام شده براي آنها آگاه مي شوند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ، دكتر الهام ، سخنگو و رييس شوراي اطلاع رساني دولت پيش از ظهر امروز سه شنبه طي سخناني در نشست مشترك روابط‌عمومي دستگاههاي اجرايي و استانداري‌هاي سراسر كشور كه در تالار پيامبر اعظم وزارت كشور برگزار شد، با تاكيد بر لزوم تقويت هر چه بيشتر ارتباط مردم و مسئولين از طريق روابط‌عمومي‌ها اظهار داشت: روابط‌عمومي‌ها بايد با تعامل دوسويه مطالبات و نظرات مردم را به مسوولان منتقل كرده  و عمال تشريح و تبيين دلايل تصميم‌گيري ها و  مصوبات دولتمردان به مردم باشند .

رييس شوراي اطلاع رساني دولت عملكرد آگاهانه و هوشيارانه‌ را از جمله ملزومات تعامل روابط‌عمومي ها با مردم و مسئولين دانست و گفت: مردم بهترين حاميان دولت هستند و حمايت و پشتيباني آنها سرمايه‌ بزرگي براي خدمتگزاري بهتر است و با اين ظرفيت مي‌توان موانع خدمتگزاري را از سر راه برداشت.

دكتر الهام با اشاره به اهميت كار روابط‌عمومي‌ها و لزوم تقويت آنها براي اطلاع‌رساني بهتر امور كه مورد تاكيد مقام معظم رهبري نيز قرار گرفته است،گفت: بايد جايگاه فعلي روابط‌عمومي‌ها در سطوح مختلف ارتقا يابد و در اين راستا پس از ابلاغ آيين نامه جامع روابط عمومي ها در سال گذشته با پيگيري و تلاش دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت براي ارتقاي جايگاه روابط عمومي ها در وزارتخانه ها ، سازمانها و استانداريها توافقات خوبي با معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور حاصل شده است كه اميدوارم هر چه سريعتر اجرايي شود.

سخنگوي دولت با بيان اينكه تقويت و تثبيت جايگاه روابط‌عمومي‌ها مي‌توانند نقش مهمي در تبيين عملكرد دستگاهها داشته باشد، تصريح كرد: فراهم كردن بستر و امكانات لازم از جمله اصلاح ساختار روابط عمومي ها هرچند براي كار بهتر همكاران ما در روابط عمومي ها لازم است اما اين يك بخش كار است و بخش مهمتر آن تحرك، خلاقيت، هوشمندي ، تحليل و شناخت صحيح شرايط و كار با اعتقاد در روابط عمومي ها براي اجراي بهتر وظايف است.

سخنگوي دولت تبيين كاركرد دولت را بر عهده روابط‌عمومي‌ها دانست و اظهار داشت: روابط‌عمومي ها بايد با ارتباط تنگاتنگ با مسئولان دستگاههاي خود اطلاع‌رساني دقيق و شفافي از عملكردها به مردم داشته باشند.

دكتر الهام با تاكيد بر تلاش مسئولان روابط‌عمومي دستگاههاي اجرايي و استانداري‌هاي سراسر كشور براي ارتقا عملكرد روابط‌عمومي ها در كشور گفت: بايد تلاش شود حوزه ارتباطات وسيعتر گردد و با عملكرد مطلوب زمينه خدمت‌گذاري بهتر و سريعتر مهيا شود.

 وي ادامه داد: بايد همانند دوران هشت سال دفاع مقدس به ميدان بياييم و با اراده و ايمان همه موانع را كنار بگذاريم كه اين گونه خدمت‌گذاري مستلزم روحيه جهادي است.

دكتر الهام  آرمان‌گرايي و تكليف‌گرايي را از خصوصيات روحيه جهادي عنوان كرد و گفت: اين روحيه بايد در دستگاههاي اجرايي حاكم شود تا بتواند اطلاع‌رساني دقيق به مردم داشته باشد.

رييس شوراي اطلاع رساني دولت با بيان اينكه روابط‌عمومي‌ها بايد خود را نشان بدهند و منتظر نمانند كه با خواست مقام بالاتر كاري را انجام دهند گفت: روابط‌عمومي‌ها بايد علاوه بر ارائه مشاوره و راه حل براي مشكلات ، به ارائه كارنامه و عملكرد دستگاهها در زمينه‌هاي مختلف بپردازند و رويه فعال‌تري در امور خود پيشه كنند.

وي با اشاره به اين كه فعال‌تر شدن روابط‌عمومي‌ها باعث همكاري بيشتر مسئولان دستگاههاي اجرايي با آنها خواهد شد، تصريح كرد: روابط‌عمومي‌ها مهمترين بازوان دولت در اطلاع‌رساني به مردم هستند.

سخنگوي دولت با اشاره به حمايتهاي مقام معظم رهبري از دولت نهم خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبري حمايت ويژه‌اي از گفتمان دولت نهم داشته اند چنانكه جهت‌گيري و مسير دولت مسيري كاملاٌ در سمت و سوي انقلاب اسلامي و احياي ارزشهاي انقلاب است.

دكتر الهام با بيان اينكه دولت نهم گفتمان انقلاب اسلامي و امام راحل را احياء كرد و به جايگاه اصلي خود بازگرداند، گفت: اقدامات دولت مهمترين دغدغه رهبر انقلاب را رفع كرد و براي حفظ و تداوم اين گفتمان و مباني آن حتي اگر جان خود را فدا كنيم ارزشمند است زيرا هويت، عزت و استقلال ما  در مسير انقلاب و امام ، وظيفه ما حفظ آن تا پاي جان است.

سخنگوي دولت با تأكيد بر اينكه بايد روح و فرهنگ جهادي را در مأموريت و وظيفه خود در اولويت قرار دهيم گفت: حمايت رهبر معظم انقلاب از دولت نهم حمايت فكري از مباني دولت است كه نوع اين حمايت وظيفه ما را بسيار خطير مي‌كند.

دكتر الهام كارايي، پركاري، تلاش و اراده جدي دولت در مبارزه با فساد ،‌ مبارزه با اشرافيت و مظاهر مبتني بر دنياگرايي را از جمله ويژگي هاي دولت نهم برشمرد و تصريح كرد: امروز عمق استراتژيك ايران ،‌خاورميانه را در برگفته و  تا آمريكاي لاتين پيش رفته است و جمهوري اسلامي ايران امروز پرچمدار مبارزه با ظلم و ستم جهاني و در رأس آن رژيم صهيونيستي است.

رييس شوراي اطلاع رساني دولت با بيان اينكه پيروزي‌هاي حق طلبانه گروههاي مردمي در فلسطين و لبنان نشأت گرفته از انقلاب اسلامي است، گفت: مبارزات آنها مبتني بر تفكر معنوي و قدرت ايدئولوژيك است كه مي‌بينيم چگونه به پيروزي دست مي‌يابند .

سخنگوي دولت با اشاره به نزديكي ايام الله دهه فجر و سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: روابط‌عمومي‌ها بايد در اين ايام به تشريح برنامه‌هاي چهار ساله خود و تبيين سه دهه پس از انقلاب اسلامي بپردازند.

در اين همايش همچنين دكتر ابراهيم عزيزي معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور و منهدس صادق محصولي وزير كشور نيز سخناني ايراد كردند كه متعاقبا منتشر مي شود.

همچنين پيش از سخنان دكتر الهام ، احسان جهانديده معاون سخنگو و دبير شوراي اطلاع رساني دولت گزارشي از اقدامات و پيگيريهاي انجام شده براي اصلاح ساختار روابط عمومي ها بر اساس آيين نامه جامع روابط عمومي ها و تدوين ساختار جديد و همچنين ارتقاي جايگاه روابط عمومي وزارتخانه ها ، سازمانها و استانداريهاي سراسر كشور بيان كرد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/11/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal