کنترل بیماری زنگ زرد گندم در همه مناطق کشور

معاون سازمان حفظ نباتات از مبارزه با بیماری زنگ زرد گندم در 11 استان کشور خبر داد و گفت: با توجه به پیش آگاهی‌هایی که برای مبارزه با بیماری زنگ زرد گندم صورت گرفته، این بیماری در همه مناطق کشور کاملا کنترل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایسنا، یحیی ابطالی اظهار کرد: بیماری زنگ زرد گندم تاکنون در11 استان گزارش شده و مبارزه با این بیماری و کانون‌کوبی در همه این مناطق صورت گرفته است و با توجه به این‌که عملیات کانون‌کوبی و اطلاع‌رسانی به کشاورزان به سرعت انجام شده، سطح این مبارزه تاکنون به 6500 هکتار رسیده و با توجه به بارندگی‌های صورت گرفته که شرایط را برای رشد این بیماری آماده می‌کند، به نظر می‌رسد نهایتا مبارزه با زنگ زرد گندم به 10 هزار هکتار افزایش یابد.

معاون سازمان حفظ نباتات ادامه داد: پس از کانون‌کوبی نیز نظارت‌های لازم صورت گرفته تا ریکاوری یا بازخیزی بیماری مجددا اتفاق نیفتد که خوشبختانه با توجه به شرایط موجود ریکاوری صورت نمی‌گیرد.

ابطالی گفت: با توجه به این‌که زنگ زرد گندم جزو آفات خصوصی به‌ شمار می‌رود، سازمان حفظ نباتات تنها وظیفه اطلاع‌رسانی و آگاهی به کشاورزان را دارد تا در سطح زیرکشت اراضی خود کانون بیماری را شناسایی و با آن مبارزه کنند.

وی اعلام کرد: هزینه مبارزه با کانون‌کوبی این بیماری برای هر هکتار از اراضی نهایتا حدود 70 هزار تومان است.

1394/02/20
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal