وزارت جهاد كشاورزي مجوزي براي واردات ميوه صادر نكرده است

 سيب سبز فرانسوي درحالي ميهمان بازار ميوه كشور شده كه انواع سيب زرد و قرمز از مناطق پر توليدي مانند دماوند درحال برداشت و عرضه در بازار است كه اسماعيل عباسپور  مديركل بازرگاني وزارت جهاد كشاورزي در اين باره به خبرنگار ايسنا گفت: وزارت جهاد كشاورزي هيچ مجوزي براي واردات انواع ميوه به جز موز صادر نكرده و اين وزارتخانه درصدد است زمينه‌هاي لازم براي افزايش صادرات انواع مركبات و سيب را در سال جاري فراهم كند.

 وي افزود: در قانون صادرات و واردات محصولات كشاورزي اين امكان براي ساكنان مناطق مرزي فراهم شده تا بتوانند محصولات كشاورزي مورد نياز خود را با برخورداري از تسهيلات گمركي وارد و در بازارچه‌هاي گمركي عرضه كنند.

به گفته عباسپور تاكنون گمرك اجازه ترخيص هيچ محموله‌ سيب وارداتي را نداده و در آمار واردات گمرك نيز ذكر نشده است.

 مديركل بازرگاني وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد:‌ وزارت جهاد كشاورزي همواره به عنوان حامي كشاورزان با دستگاه‌هاي نظارتي مانند ستاد مبارزه با قاچاق كالا، گمرك و دستگاه‌هاي نظامي و انتظامي در شناسايي و برخورد با متخلفان همكاري خواهد كرد.

 سال گذشته حدود سه ميليون تن سيب در كشور توليد شد كه 396 هزار تن آن به ارزش بيش از 328 ميليون دلار به كشورهايي مانند عراق، تركمنستان، امارات، افغانستان، پاكستان، هند، مصر، قزاقستان، تركيه، بحرين و غيره صادر شد.
1392/07/01
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal