آغاز طرح شناسنامه‌دار كردن محصولات شيلاتي از هفته آينده

مدير كل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان از اجراي فاز نخست طرح شناسنامه‌دار كردن ماهيان پرورشي از هفته آينده خبر داد.

عيسي گلشاهي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرد: طرح شناسنامه‌داركردن محصولات شيلاتي در سه فاز بهره‌برداران، خريداران و محصولات تعريف شده است كه فاز اول آن براي ماهيان گرم‌آبي و قزل‌آلا از هفته آينده شروع مي‌شود.

وي درباره‌ي علت تاخير اجراي اين طرح افزود: يكي از دلايلي كه اين طرح به ويژه براي ماهي قزل‌آلا و ماهيان سردآبي به تاخير افتاد، آماده نبودن نرم‌افزار تهيه شده بود درصورتيكه همه مقدمات فراهم بوده و اتحاديه‌هاي بخش خصوصي نيز اعلام آمادگي كرده بودند.

مدير كل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان عنوان كرد: علي‌رغم تعيين فرصت دو ماهه براي اجراي فاز نخست، فاز دوم نيز از اوايل سال آينده اجرا مي‌شود.

گلشاهي با بيان اين‌كه ميگو و انواع ماهيان صادراتي شناسنامه‌دار شده‌اند، گفت: همه ميگو‌هايي كه در بازار عرضه مي‌شوند با يونوليت مخصوص و شناسنامه معتبر عرضه مي‌شود و ديگر محصولاتي كه به صورت فله‌اي در بازار وجود دارد، جزو محصولات قاچاق و خارج از اين سيستم توزيع است.

پيش از اين سازمان شيلات اعلام كرده بود ماهيان پرورشي گرم‌آبي و قزل‌آلا اعم از فله‌اي و بسته‌بندي از ابتداي آذر ماه كد رهگيري گرفته و تا پايان امسال تمامي محصولات شيلاتي با شناسنامه در بازار عرضه مي‌شوند.

1391/12/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal