كاهش 10 درصدي مصرف آب در كشت گلخانه اي

مدير كل دفتر گل و گياهان زينتي و دارويي وزارت جهاد كشاورزي اعلام كرد: در سيستم كشت گلخانه اي ميزان مصرف آب 10 برابر كمتر مي شود.

بهروز غيبي در گفتگو با مهر گفت: كاهش 10 برابري ميزان مصرف آب در سيستم كشت گلخانه اي منجر به كاهش ميزان هزينه هاي توليد محصولات كشاورزي مي شود، ضمن اينكه در صورت بروز سرمازدگي و خشكسالي در توليد محصولات خارج از فصل با كمبود محصول مواجه نخواهيم شد.

مدير كل دفتر گل و گياهان زينتي و دارويي وزارت جهاد كشاورزي عنوان كرد: در كشت گلخانه اي با وجود كاهش مصرف آب، ميزان توليد 17 برابر افزايش مي يابد و در حال حاضر تعداد 180 مجتمع گلخانه اي در سطح كشور ايجاد شده است.

وي با اشاره به اشتغالزايي بيش از 70 هزار نفر در مجتمع هاي گلخانه اي اظهارداشت: در سالجاري به منظور استفاده بهينه از آب، مقابله با خشكسالي و سرمازدگي و نيز استمرار توليد در اين شرايط، تبديل اراضي به مجتمع هاي گلخانه اي در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر از اسفند ماه 84 ايجاد مجتمع هاي گلخانه اي در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرارگرفت و درسال گذشته ايجاد 183 مجتمع گلخانه اي با سطح مفيد 5 هزار و 400 هكتار و ظرفيت اشتغال 57 هزار نفر با تعداد 11 هزار واحد گلخانه درسطح كشوردر دست بررسي و مطالعه قرار گرفت، كه در حال حاضراز اين تعداد معادل 180 مجتمع ايجاد شده است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/07/17
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal