مسایل کشاورزی شهرستان رابر با حضور وزیر جهاد کشاورزی بررسی شد

با حضور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسولان،مسایل و مشکلات مربوط به سرمازدگی و آفت کرم خراط باغات گردو در شهرستان رابر استان کرمان مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمود حجتی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید قسمتی از باغات گردو در شهرستان رابر در جمع خبرنگاران گفت: دو مشکل دامنگیر سطح وسیعی از باغات این شهرستان شده است که اولین آن آفت کرم خراط و دومی سرمازدگی محصولات می باشد.

وی افزود: به خاطر خشکسالی و تنش های آبی موجود، آفت کرم خراط در این باغات طغیان کرده است که می بایست با کمک موسسات و با مشارکت مردم با آفت مبارزه کرد.

وی تاکید کرد: مبارزه با آفت کرم خراط نیازمند حضور فیزیکی مردم است.

حجتی همچنین به سرمازدگی محصولات گردو در این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: برآورد خسارت می بایست در ستاد حوادث استان انجام و پس از تصویب، به وزارت کشور فرستاده شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در زمینه خسارت هم کارهایی به صورت موازی با آنچه که در استان در حال انجام است از سوی وزارت جهاد کشاورزی در حال پیگیری است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر درحاشیه این بازدید گفت: سطح زیرکشت گردو در شهرستان رابر حدود هفت هزار و 500 هکتار است که حدود پنج هزارهکتار آن به آفت کرم خراط مبتلا شده است.

حمید محمدی نژاد افزود: حدود 30 درصد باغات گردو شهرستان رابر هم به وسیله سرمازدگی آسیب دیده است که هنوز گزارش ریالی از خسارت وارد آمده تهیه نشده است.

وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید از پروژه های بخش کشاورزی و بررسی مسایل و مشکلات به ویژه در جنوب استان به این کرمان سفر کرده است.

علیرضا منظری توکلی نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه ریزی و بودجه استاندار کرمان و جمعی از مسولان وی را همراهی می کنند.

1394/03/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal