سند راهبردی تحول در امور اراضی کشور به زودی اجرایی می‌شود
مدیر نوسازی و تحول سازمانی امور اراضی کشور از تدوین سند راهبردی تحول در امور اراضی کشور خبر داد و گفت: این سند به زودی به استان‌ها ابلاغ و اجرایی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی فارس، مهندس کلیدری در گردهمایی ویژه کارشناسان حقوقی قرارداد حجمی مدیریت‌های امور اراضی استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلیویه و بویراحمد و بوشهر در محل سازمان اظهار داشت: تشکیلات تفصیلی مدیریت‌های امور اراضی استان‌ها و شهرستان‌های تابعه بازنگری و اصلاح و توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تصویب شده است که البته برای تکمیل پروسه نوسازی و تحول سازمانی سند راهبردی تحول در امور اراضی کشور تدوین می‌شود.
وی بر لزوم اصلاح ساختار تشکیلاتی، جذب و جابجایی و تأمین نیروی انسانی در فرآیند نوسازی و تحول در امور اراضی کشور تاکید کرد.
کلیدری خاطرنشان کرد: این سند مشتمل بر طرح جامع آموزش و توانمندسازی سرمایه انسانی امور اراضی، اصلاح، بهبود و بازمهندسی فرآیندهای امور اراضی، اصلاح ساختار سازمانی، طرح سازمان الکترونیک، تعالی سازمانی و مدیریت کیفیت بوده است.
مدیر نوسازی و تحول سازمانی امور اراضی کشور هدف از برگزاری این نشست را ارتقای سطح دانش و مهارت شغلی کارشناسان حقوقی استان‌ها که در قالب قرارداد حجمی جذب مدیریت‌های امور اراضی استان‌ها شده‌اند، عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به کمبود شدید نیروی انسانی در مدیریت‌های امور اراضی استان‌ها و نظر به ضرورت بهنگام‌سازی دانش و اطلاعات حقوقی این کارشناسان، همگام‌سازی و هماهنگ‌سازی این نیروها با اهداف، برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی سازمان امور اراضی کشور، این دوره آموزشی از سوی این مدیریت طراحی و تعیین محتوا و سرفصل شده و ضمن اخذ مجوز از دفتر آموزش کارکنان وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
کلیدری با اشاره به اهمیت، ضرورت و نقش آموزش، ارتقای سطح دانش و مهارت افراد در بهسازی سازمان و پیشبرد اهداف سازمان گفت: برنامه‌های آموزش ملی امور اراضی در قالب دوره‌های آموزشی حضوری و الکترونیکی مجازی از طریق سایت سازمان به آدرس LAOi.ir شامل Ebook-Pdf,Slide,Voice,Text قابل بهره‌برداری است.
وی همچنین اشاره کرد: کلیات و برنامه درسی یک رشته دانشگاهی با نام مهندسی فناوری امور اراضی در مقطع کارشناسی تدوین و به تصویب علمی کاربردی جهاد کشاورزی رسیده و یک دوره دیگر نیز با نام "مدیریت سرزمین" در دست تدوین کلیات، برنامه آموزش و تولید سرفصل و محتوا است.
در این گردهمایی، دکتر یوسفی از قضات دادگستری استان فارس، خصرئی مدیر کل امور حقوقی سازمان امور اراضی کشور و خسروی رئیس اداره امور حقوقی امور اراضی استان فارس مباحثی را مطرح کردند.
1394/08/25
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal