ضرورت اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی اثربخش در حوزه باغبانی

رئوس برنامه‌های همکاری مشترک سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی و معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در نشستی مورد بررسی و توافق معاونان وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان تات، در این نشست، دکتر اسکندر زند رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی ، اهمیت اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی در راستای هم‌افزایی فعالیت‌ها و اثربخش کردن آنها در حوزه باغبانی را ضروری عنوان کرد.

در این نشست، مهندس محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی نیز نقش‌آفرینی آموزش و اثربخشی تحقیقات را در حوزه باغبانی بسیار مؤثر دانست و خواستار ارتباط هرچه بیشتر با سازمان تحقیقات در این زمینه شد.

در این نشست، ضمن مهم ارزیابی کردن تولید محتوایی و به روز کردن اطلاعات برای 15 محصول اولویت‌دار با مسوولیت موسسه تحقیقات باغبانی، بر استقرار سیستم خبره برای یک محصول مهم  تاکید شد.

همچنین مرکز آموزش عالی امام خمینی ( ره) به عنوان مرکز تخصصی برای موضوع باغبانی مورد توافق طرفین قرار گرفت و مقرر شد کمیته کاری مشترکی براساس تقویم آموزش ارائه شده توسط معاونت باغبانی به صورت پایلوت در این زمینه معرفی شود.

تربیت مربی به صورت خوشه ای و پودمانی در برنامه، استفاده از تورهای داخلی برای 15 محصول اولویت‌دار در استان‌های مختلف و بازنگری در سرفصل‌های دروس باغبانی در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری با نظر معاونت باغبانی از دیگر مواردی بود که طرفین ضمن موافقت با آن بر اجرایی کردن آن تاکید کردند.

1394/01/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal