تجهیز مزارع گندم و کلزا هرمزگان به سیستم‌های آبیاری نوین
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان از تجهیز یکهزار و 200 هکتار از اراضی گندم و کلزای استان به سیستم آبیاری نوین خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان، ناصر حیدری‌پوری گفت: یکی از برنامه‌های اصولی وزارت جهاد کشاورزی در سطح استان، اجرای کشت مکانیزه گندم و کلزا است که در این راستا تجهیز این مزارع به سیستم‌های آبیاری تحت فشار را در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: خوشبختانه طرح کشت مکانیزه گندم و کلزا از سوی کشاورزان شهرستان‌های حاجی‌آباد، میناب، رودان، پارسیان و بستک با استقبال خوبی روبرو شده است.
حیدری‌پوری اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی برنامه پنجم باید ضریب مکانیزاسیون به 1.5 برسد که با توجه به اعتبارات خط مکانیزاسیون در سطح استان تا حدودی به این هدف نزدیک شده‌ایم.
وی افزود: افزایش تولید محصول و ایجاد بستری مناسب برای توسعه در سال‌های آتی از مهمترین اهداف مکانیزاسیون و استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین در بخش کشاورزی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: کشاورزان باید برای تولید بیشتر محصول و اقتصادی کردن کشاورزی، از امکانات مکانیزاسیون بهره گیرند.
1394/10/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal