طرح اصلاح الگوی کشت امسال در 3 استان کشور اجرا می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به نیاز حیاتی برای برنامه ریزی های کلان، اجرای طرح آمارگیری یکپارچه بخش کشاورزی از مهر ماه امسال آغاز می شود.

به گزارش ایرنا،محمدعلی جوادی در آیین معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: آمار و ارقام بخش کشاورزی در کشور نابسامان و براساس آمار نادرست بسیاری از اظهار نظرها و شاخص های این بخش با چالش مواجه است.

وی ادامه داد: با آمایش و جمع بندی داده های این بخش سیاستگذاری های اقتصادی با محوریت تولید در بخش کشاورزی رونق می گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: امسال طرح اصلاح الگوی کشت در سه استان به صورت نمونه به اجرا درمی آید و پیش بینی می شود در برنامه ریزی پنج ساله در سراسر کشور فراگیر شود.

جوادی ادامه داد: بهبود شاخص های تولید در بخش کشاورزی به عنوان سنگر پرتلاش جبهه اقتصاد مقاومتی ، ضروری است و دولت برای رونق تولید در این بخش برنامه های ویژه دارد.

وی اضافه کرد: عزم وزارت جهاد کشاورزی برای جلوگیری از تغییر زمین های کشاورزی در کشور جدی است و با توجه به کمبود منابع آب، توسعه کشاورزی نوین در دستور کار قرار دارد.

وی گفت:: استخدام مهندسان ناظر بخش کشاورزی در کشور درحال انجام است و بزودی احکام این بخش صادر می شود.

وی افزود: استفاده از تسهیلات صندوق توسعه بخش کشاورزی به منظور تقویت زیر ساختهای مکانیزه کشت نیز عاملی برای رونق و شکوفایی این حوزه محسوب می شود.
در این نشست علی بابایی  به عنوان رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی معرفی و از خدمات عباس مظفری رییس پیشین این سازمان قدردانی شد.

1393/05/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal