اجرای شبکه های فرعی آبیاری در سطح 60هزار هکتار از زمین های کشاورزی ایلام

معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی از برنامه ریزی برای زیر پوشش شبکه آبیاری فرعی قرار گرفتن 60 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان ایلام خبر داد.

سید ""رحیم سجادی"" روز سه شنبه در جریان افتتاح و کلنگ زنی طرح های کشاورزی در شهر مرزی مهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: ایلام یکی از استان های استراتژیک و دارای ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی است بر همین اساس کارهای خوبی در استحصال آب و اجرای زهکشی و آبیاری تحت فشار توسط وزارت نیرو در این استان انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: دولت یازدهم به بخش کشاورزی که امنیت غذایی جامعه را بر عهده دارد، نگاه ویژه ای دارد و بر این اساس با اجرای کارهای زیربنایی تلاش می کند از آب و خاک به صورت بهینه استفاده شود.

سجادی با بیان اینکه موظف هستیم در ادامه کار وزارت نیرو، شبکه های فرعی آبیاری را بر اساس مطالعاتی که مشاور انجام می دهد، اجرا کنیم، اظهار کرد: در استان ایلام پیش بینی می شود در قالب یک برنامه سه ساله، 60هزار هکتار زمین زیر شبکه های فرعی آبیاری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه قصد داریم با ایجاد شبکه فرعی بر روی آب های مرزی، آب مورد نیاز 50 هزار هکتار اراضی کشاورزی دشت دهلران، فکه و عین خوش را تامین کنیم، گفت: اعتبارات اجرای این طرح ها در وزارت جهاد کشاورزی تامین شده و کارهای اجرایی و مطالعاتی آنها نیز پایان یافته است.

معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد با پیگیری های استاندار و مدیران استان ایلام، اجرای طرح های توسعه ایی بخش کشاورزی در موعد مقرر صورت گیرد تا این استان مهم بتواند به جایگاه واقعی خود بویژه در عرصه کشاورزی برسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی روز سه شنبه بمنظور بازدید از طرح های در دست اجرا، افتتاح و کلنگ زنی طرح های آبرسانی و آبیاری تحت فشار شهرهای مرزی مهران و دهلران به استان ایلام سفر کرده است.

1393/08/06
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal