آمادگي ايران براي تامين نيازهاي دارو و سرم دامي كشورهاي منطقه

معاون وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه بخش مهمي از نيازهاي داخلي كشور در زمينه توليد سرم و دارو به صورت 100 درصد بومي توليد مي شود، از ظرفيت ايران براي تامين نيازهاي دارويي و سرم دامي كشورهاي منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر جهانگير پرهمت رئيس سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي در مراسم بزرگداشت روز دامپزشك اظهار داشت: در يك سال گذشته سه آئين نامه و دستورالعمل براي تضمين كيفيت و سلامت مواد غذايي  از سوي وزارت جهاد كشاورزي ابلاغ شد كه اين اقدام در كاهش هزينه هاي بهداشت عمومي موثر بوده است.

وي در ادامه به نقش سازمان دامپزشكي در كشور اشاره كرد و افزود: سازمان دامپزشكي با توجه به اينكه نقش اساسي و حاكميتي در كشور ايفا مي كند بايد اين نقش و رسالت مهم خود را در عرصه هاي مختلف كشور دنبال كند.

معاون وزير جهاد كشاورزي در بخش ديگري از سخنانش به فعاليت موسسه سرم سازي در زمينه دامپزشكي اشاره و عنوان كرد: علاوه بر بخش آموزش در دانشكده دامپزشكي، 18 بخش تحقيقات سرم سازي در مناطق مختلف زير نظر موسسه سرم سازي رازي مشغول فعاليت هستند.به گفته رئيس سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي با توجه به اينكه بخش مهمي از نيازهاي داخلي در زمينه توليد دارو و سرم در كشور توليد مي شود مي توان با تقويت بخش داخلي علاوه بر نياز كشور نياز منطقه را هم برطرف كرد.

1391/07/16
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal