تشكيل 26 هزار ستاد دهه فجر روستايي و عشايري در كشور

مسئول كميته روستايي و عشايري ستاد مركزي دهه فجر انقلاب اسلامي گفت : 26 هزار ستاد دهه فجر روستايي و عشايري در سطح استان ها ، شهرستان ها ، بخش ها، دهستان ها، روستاها و مناطق عشايري شكل گرفته است.

به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر ، ايت الله عالمي در نشست خبري در دفتر مركزي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به تشريح برنامه‌ هاي دهه فجر كميته روستايي و عشايري پرداخت و گفت : برگزاري مسابقات حفظ و قرائت قرآن ويژه روستاييان و عشاير كشور يكي از اين برنامه هاست كه اين مسابقات به صورت استاني و مرحله نهايي آن نيز در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

وي افزود : يكي ديگر از اين برنامه ها نيز به صدا درآوردن زنگ انقلاب در مدارس روستايي و عشايري در ساعت 9 و 30 دقيقه صبح روز چهارشنبه 11 بهمن با شعار «سي و چهارمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مبارك باد» است.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي همچنين به برگزاري مسابقات فرهنگي ، هنري در سطح روستايي و عشايري پرداخت و گفت : اين مسابقات با موضوعات مختلف همچون نامه اي به امام(ره) ، داستان با موضوع امام(ره) و عكس در موضوع انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن براي مخاطبان روستايي و عشايري به صورت استاني برگزار خواهد شد.

وي افزود : برگزاري جشنواره شعر و موسيقي روستايي و عشايري در برخي از استان ها از ديگر برنامه هاي دهه فجر است.

ايت الله عالمي به انتخاب نمونه هاي روستايي و عشايري اشاره كرد و گفت : انتخاب نمونه هاي روستايي و عشايري شامل انتخاب شوراي اسلامي نمونه ؛ دهيار نمونه، بسيجي نمونه روستايي و عشايري ، معلم نمونه روستايي و عشايري ، روحاني نمونه روستايي ، مرد و زن عشايري نمونه ، زن و مرد روستايي نمونه ، دانش آموز نمونه در مقاطع ابتدايي ، راهنمايي و دبيرستان ، ورزشكار نمونه مرد و زن روستايي و عشايري و كارآفرين نمونه است.

وي با بيان اينكه برگزاري مراسم ويژه ميهماني لاله ها در مزار شهداي مناطق روستايي و عشاير كشور از ديگر برنامه اي اين كميته است افزود : برگزاري مسابقات ورزشي سراسري در سطح روستاها و عشاير و افتتاح بيش از 4000 طرح در مناطق روستايي و عشاير از ديگر برنامه هاست .

مسئول كميته روستايي و عشايري ستاد مركزي دهه فجر انقلاب اسلامي گفت : اجراي برنامه هاي مختلف از جمله برگزاري مسابقات تيراندازي نيروهاي طرح تسليح عشاير ، نشست سياسي ، فرهنگي با حضور بسيجيان عشاير، ديدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران روستايي و عشايري توسط مسئولان منطقه، برگزاري نمايشگاه آثار صنايع دستي زنان روستايي و عشايري با فرهنگ بومي هر استان، گردهمايي و همايش بسيجيان روستايي و عشايري و فرهنگيان به منظور تجديد خاطرات دوران انقلاب اسلامي از ديگر برنامه هاي دهه فجر در كميته روستايي و عشايري است.وي افزود : حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن ماه نيز از عمده ترين برنامه هاي اين كميته است .

1391/11/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal